Украина наш дом

Відтермінування виплати зовнішнього боргу, "газовий ленд-ліз", підтримка українців — звернення Шмигаля (ВІДЕО)

Денис Шмигаль. Скриншот відео: kanaldom.tv

Уряд України продовжує десятки перемовин щодо розширення програм фінансової та цільової підтримки держави. Про це сьогодні, 26 липня, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів, інформує "Дом".

Він повідомив, що Україна отримала відтермінування щодо виплати зовнішнього боргу до кінця 2023 року з можливістю подовження терміну ще на рік. Це дасть змогу заощадити Україні близько 200 млрд грн, які будуть перерозподілені на першочергові потреби: виплати військовим, пенсії, соціальні програми, підтримку економіки.

Також Шмигаль розповів, що вчора, 25 липня, Європейський інвестиційний банк погодив виділення Україні 1,6 млрд євро, з яких 1 млрд буде виділений уже зараз. Ці кошти Кабмін направить на заходи з підготовки до опалювального сезону, відновлення пошкоджених об'єктів електро-, водо- та теплопостачання та іншої інфраструктури ЖКГ.

Прем’єр-міністр також анонсував звернення уряду України до США щодо "газового ленд-лізу" та розповів про результати програми "єРобота" і соціальну підтримку населення.

Так, вже отримано понад 5 тис. заявок на отримання безповоротних грантів для створення нового бізнесу. Зараз вони обробляються, і вже найближчим часом перші майже 500 грантів буде погоджено.

Щодо створення нових робочих місць, то триває програма урядових виплат по 6,5 тис. грн за наймання на роботу внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Близько 9 тис. осіб вже працевлаштовані за цією програмою.

Тривають виплати по інших соціальних програмах. Зокрема, пенсії в липні вже профінансовані на 100%. 49 млрд грн перераховано, що на 15% більше, ніж у липні минулого року.

Крім того, очільник уряду поінформував про нові логістичні маршрути та збільшення експортного потенціалу України.

Читайте також: Репутація паспорта України у світі — переваги громадянства та майбутні можливості назвали експерти (ВІДЕО)

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення російські окупанти депортували з України 2 млн осіб. За даними президента Володимира Зеленського, у цих людей відбирають документи, позбавляють засобів зв'язку, залякують та відправляють до віддалених районів Росії. Тобто роблять все, щоби депортованим українцям було максимально складно повернутися додому. Крім того, ще 9 млн громадян залишили свої будинки добровільно, рятуючись від російських ракет. І тих, і інших Україна намагається повернути різними способами.

Прямий ефір