Відновлення навчання у Богданівці: діти відвідують освітній центр з тьюторами

Як працюють освітні центри у Богданівці. Скриншот: kanaldom.tv

Під час окупації російські війська повністю зруйнували ліцей у Богданівці. Зараз будівля в аварійному стані. Учнів старшої ланки готові навчати у Великодимерському ліцеї. Решта дітей здобуватимуть освіту в приміщенні сільського Будинку культури, де відкрили два освітні центри та чотири класи для молодших школярів, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Будівля Богданівського ліцею на Київщині — в аварійному стані. Тут вибиті вікна, випалена підлога, обгорілі стіни, знищене усе шкільне приладдя. Все, що можна було вкрасти російські загарбники вкрали, решту — спалили. Коли після розмінування вчителі вперше переступили поріг школи, були шоковані, побачивши жахливі наслідки дій окупантів.

"Мало того, що школа горіла, то ще й на території було багато сміття: пральних машин, заліза, ящиків зі зброї. Ми просто дали клич на село, щоб люди прийшли й допомогли прибрати, бо ми самі б не справилися", — пригадала директорка закладу Людмила Дейко.

Пошкоджену будівлю можна було знести і побудувати нову школу, але це займе багато часу та коштів, кажуть фахівці. Тому тут планують зробити капітальний ремонт. До війни в навчальному закладі здобували освіту 326 учнів із двох сіл Залісся та Богданівки. Департамент освіти вже забезпечив ліцей двома новими шкільними автобусами, бо ті, що були на території школи, загарбники знищили.

З березня учнів старшої ланки та вчителів планують возити до Великодимерського ліцею, де вони навчатимуться у другу зміну. Решта дітей здобуватимуть освіту в приміщенні сільського будинку культури, де завдяки благодійному фонду Save the Children відкрили два освітні центри та чотири класи для молодших школярів. Поки що учні почергово приходять сюди двічі на тиждень, аби навчатися офлайн.

"Повноцінно проходять уроки за розкладом. Діти працюють із ноутбуками, у нас є проектор. Виконуємо вимоги програми, намагаємося в ці тяжкі часи підтримати освітній фронт, робити так, щоб наші діти мали можливість навчатися, спілкуватися", — додала Людмила Дейко.

Крім занять в освітньому центрі школярі можуть займатися малюванням, математикою, англійською мовою та інформатикою. Організовують дозвілля дітей тьютори Аміна та Вікторія. Дівчата — колишні випускниці Богданівської школи, нині студентки третього курсу Державного торговельно-економічного університету. Нещодавно дівчата перейшли на заочну форму навчання, тож мають багато вільного часу працювати тьюторами.

Коли лунає сигнал повітряної тривоги, всі відвідувачі освітніх центрів ідуть в укриття. Безпека дітей — понад усе, розповідає директорка ліцею Людмила Дейко та пригадує ті дні, коли 8 березня 2022 року російські окупанти танками заїхали в Богданівки. Освітній заклад ворожі солдати використовували як тимчасовий штаб. Там вони проживали та лікували своїх поранених.

Окупація Богданівки тривала до 29 березня 2022 року, а коли росіяни тікали із села на прощання підпалили школу в кількох місцях, залишивши всередині боєприпаси. Також у структурі навчального закладу був дитячий садок. Його загарбники облаштували як місце для зберігання зброї.

Також цікаво: Цифровий освітній центр у Катюжанці: як з дітьми працюють тьютори

Медіа-партнери
Прямий ефір