Відкриття першого банку крові та початок будівництва Дніпровської ГЕС: 15 березня в історії

Зустрічаємо середу, 15 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

15 березня 1927 року в Запоріжжі почалося масштабне будівництво Дніпровської ГЕС. Ідея звести греблю на Дніпрі виникла ще у XVIII столітті, однак втілювати її у життя почали набагато пізніше. Проєкт розробив інженер Іван Александров. Керував будівництвом український вчений Олександр Вінтер. Також до будівництва були залучені іноземні корпорації та фахівці. Спорудження греблі завершили через п'ять років. Під час Другої світової Дніпровську ГЕС підірвали за наказом Сталіна. Гребля була повністю відновлена лише у 1950-х роках. У 2000 році станцію модернізували, а у 2022 році ракетного удару по Дніпровській ГЕС завдали російські військові.

15 березня 1937 року в одній з лікарень Чикаго відкрили перший у світі донорський банк крові. Її вдалося зберігати рекордні на той час 10 днів. Загалом перше переливання крові людині 1818 року здійснив британський лікар Джеймс Бланделл. Він врятував жінку, в якої була післяпологова кровотеча. Сьогодні поділитися кров'ю може кожен охочий. Найвідоміший донор у світі — це 86-річний австралієць Джеймс Харрісон. Він пожертвував плазму крові 1173 рази та врятував життя більш як двом мільйонам новонароджених, включно із власною онукою.

Цього дня 2006 року була створена Рада ООН із прав людини. Штаб-квартира допоміжного органу Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй розташована у швейцарській Женеві. Її головне завдання — це дотримання і захист прав кожної людини. У складі ради 47 держав-членів, яких обирають відповідно до регіонального представництва. Інші країни мають статус спостерігача. Рада ООН із прав людини засуджує агресію Росії та вимагає негайно припинити військові дії проти України. Адже безпідставне російське вторгнення спровокувало наймасовіші порушення прав людини у світі.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір