Украина наш дом

Відкриття Ніагарського водоспаду та День народження Катерини Білокур: 7 грудня в історії

Зустрічаємо середу, 7 грудня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

7 грудня 1678 року французький священник Луї Еннепен відкрив один з найкрасивіших водоспадів світу — Ніагарський. Він відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Висота найпотужнішого водоспаду у Північній Америці — 53 метри. Щосекунди з нього спадає понад три тисячі тонн води зеленого кольору. Щороку Ніагару відвідують понад 15 мільйонів туристів.

"Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ", — сказав іспанський художник Пабло Пікассо про Катерину Білокур. Народилася художниця 1900 року в селі Богданівка, що на Полтавщині. Почала малювати ще у 14 років, але батьки були категорично проти її захоплення. Через відсутність шкільного атестата Катерина не змогла вступити до художнього коледжу, але весь час малювала. Одного разу вона написала листа співачці Оксані Петрусенко і надіслала їй одну зі своїх робіт. Талант Катерини так вразив співачку, що незабаром увесь світ дізнався про самоучку. Картини Білокур зберігаються у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва в Києві, в Яготинській картинній галереї та у Меморіальному музеї-садибі художниці в селі Богданівка.

Цього дня у 1988 році стався один з найбільш руйнівних землетрусів на планеті. У результаті катастрофи було зруйновано місто Спітак у Вірменії. За офіційними даними кількість жертв перевищила 25 тисяч осіб, а 530 тисяч мешканців залишилися без даху над головою. Від цього землетрусу постраждали 21 місто і 324 села. Ліквідувати наслідки допомагали фахівців 11 країн світу. Під час катаклізму, в зоні розриву земної кори була вивільнена енергія, що еквівалентна вибуху 10 атомних бомб.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми  "Ранок Вдома"!

Прямий ефір