Украина наш дом

Відібрали 30 реальних історій війни: інтерв'ю з продюсером документального фільму-реконструкції "Область героїв"

Олексій Комаровський. Фото: kanaldom.tv

24 листопада в українських кінотеатрах відбудеться прем'єра документального фільму "Область героїв". Це не звичайна документалка, а реконструкція подій весни 2022 року. До студії "Ранку Вдома" завітав автор і генеральний продюсер стрічки Олексій Комаровський, аби розказати, чим іще особливе це кіно та як його створювали.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Про що йдеться у фільмі? Чим він особливий?

— Це не стандартний документальний фільм, а реконструкція. На 70% він складається з постановочних кадрів, як в кіно. В ньому немає головних акторів. Ролі виконують волонтери, яких ми відбирали. Вони розповідають про свої героїчні вчинки, а ми, згідно цих розповідей, реконструювали їх за допомогою кінокадрів. Жодного одного слова від дикторів у фільмі немає.

— Як обирали героїв? 

— Я вирішив, що, по-перше, ми не знімаємо ніяких акторів, які волонтерили, бізнесменів або чиновників. Тобто людей, в яких є надресурс і яким, можливо, просто треба попасти в кіно. Самі знаходили простих людей. Ми не викладали пости, не закликали нам писати. Однією з умов було місцезнаходження в Київській області. 

— Де відбувалися зйомки? 

— У Київській області. Ми провели все літо зі знімальною групою в Ірпені, Ворзелі, Гостомелі. Нас усюди були раді бачити. Це відтворення березнево-квітневих подій. Навіть частково травневих.

— Чи готові зараз глядачі сприймати кіно про війну, яка ще триває? 

— Якби ми знімали художній фільм, натхненний реальними подіями, то, можливо, для цього треба було б трохи почекати. Але це документальна кінореконструкція. Ми поспілкувалися з 30 героями. Вибрали 30 історій зі 100. Бесіди тривали годинами і ми не бачили жодного спротиву чи негативного ставлення.

— Прем'єрний показ фільму буде благодійним. На що витратите ці кошти? 

— Закупимо обігрівачі для дитячих закладів. Перше, що прийшло в голову, — придбати авто для ЗСУ. Але побачивши новини про те, що нас чекає найважча зима за 30 років, ми передумали.

Читайте також: Війна, творчість і допомога ЗСУ: інтерв'ю зі співачкою ROXOLANA

Прямий ефір