Віддав наказ застосувати "Буратіно" по житловій інфраструктурі на Харківщині: ідентифіковано російського командира (ФОТО)

Офіс генпрокурора України. Фото: radiosvoboda.org

Ідентифіковано російського командира, який віддавав накази вести вогонь по мирних мешканцях Харківщини, унаслідок чого загинула дитина. Військовий підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, інформує "Дом".

Підозрюваний — Сергій Максимов. Він — командир 138 окремої мотострілецької бригади 6-ої загальновійськової армії Західного військового округу ЗС РФ, полковник. У його підпорядкуванні перебували артилерійські та ракетні дивізіони з озброєнням. Народився Максимов в Україні в місті Ужгород.

"Прокурори Харківської обласної прокуратури та слідчі СБУ встановили, що 26 березня цей російський командир наказав підлеглим застосувати важку систему вогнеметного вогню "ТОС-1 Буратіно" по житлових масивах селищ Мала Рогань та Вільхівка. Вогонь запалювальними снарядами із установки вівся по будинках мирних жителів. Йому [командиру] було вірогідно відомо, що там відсутні будь-які військові об’єкти. До того ж застосування такої зброї у місцях зосередження цивільного населення взагалі заборонено міжнародним правом", — прокоментувала Венедіктова.

Унаслідок цієї атаки були пошкоджені будинки, Малороганський ліцей та молокозавод. Через обстріл мінно-вибухові травми дістала 13-річна дівчинка, яка через кілька днів померла у лікарні.

Російському командиру заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

"Якщо ви його впізнали і вам відома додаткова інформація про злочини командира Максимова — звертайтеся до Харківської обласної прокуратури. У зв’язку із важкою безпековою ситуацією в регіоні наразі гарячі лінії обласної прокуратури не використовуються, тому просимо передавати інформацію на наш єдиний доказовий хаб https://warcrimes.gov.ua/", — закликала Венедіктова.

Сергій Максимов. Фото: Венедіктова/facebook

Читайте також: Справа Шишимаріна: перший вирок російському воєнному злочинцю виніс суд у Києві

Прямий ефір