Украина наш дом

Відбулися півторагодинні перемовини президентів України та Франції — подробиці

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 1 серпня, відбулися предметні перемовини між президентами України Володимиром Зеленським та Франції Еммануелем Макроном, які тривали півтори години. Глава Української держави у межах постійного діалогу провів телефонну розмову з колегою. Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, Зеленський відзначив важливу роль Парижа й особисто Еммануеля Макрона в ухваленні під час головування Франції в ЄС історичного рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Він поінформував лідера Франції про перебіг протидії російській агресії та ситуацію на полі бою.

"Ми ведемо війну проти справжньої держави-терориста. Сплановане цинічне знищення Росією українських військовополонених в Оленівці — свідчення цього", — заявив Зеленський.

Лідери держав предметно обговорили безпекову співпрацю. За інформацією ОПУ, президент України відзначив ухвалені Францією рішення щодо постачання нового сучасного озброєння, а також надану оборонну допомогу. Сторони домовилися координувати подальші дії з надання Україні безпекової допомоги як Францією, так і іншими міжнародними партнерами, зокрема щодо задоволення першочергових потреб українських захисників у сучасному озброєнні.

Окремо було обговорено важливе питання макрофінансової підтримки України та вагому роль Французької Республіки в цьому процесі.

Також лідери країн торкнулися проблематики воєнних злочинів, що їх РФ продовжує скоювати в Україні. Зеленський наголосив, що усі винні мають бути покарані. Це принципова позиція України. Було обговорено й питання продовження роботи групи медиків і жандармів для встановлення фактів злочинів, скоєних російським агресором.

Значну увагу приділили участі Франції у повоєнній відбудові України, зокрема долученню до реалізації Fast Recovery Plan. Зеленський відзначив важливість готовності Франції взяти участь у відбудові окремого регіону України.

"Особливе місце у розмові посіла тема глобальної продовольчої безпеки. Співрозмовники привітали ініціативу з перевезення українського зерна й наголосили на необхідності її неухильної реалізації. Було також обговорено практичні аспекти нарощування експорту українського збіжжя іншими логістичними шляхами", — йдеться у повідомленні.

Своєю чергою президент Франції детально поінформував про підсумки свого турне країнами Африки, одним із результатів якого стало розширення антивоєнної коаліції та консолідація міжнародної підтримки України в умовах повномасштабної агресії з боку Росії.

Володимир Зеленський запросив Еммануеля Макрона взяти участь в онлайн-саміті міжнародної Кримської платформи 23 серпня поточного року.

Читайте також: Як позиції Макрона всередині Франції можуть вплинути на його політику щодо України — думки експертів (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, НАТО посилює свій східний фланг у Європі. Основним елементом нової моделі оборони Північноатлантичного Альянсу є збільшення сухопутного контингенту в країнах-учасницях, а також військово-повітряної, військово-морської, кібернетичної та протиповітряної оборони. Ця модель була затверджена наприкінці червня на саміті у Мадриді. Довгостроковий план посилення Альянсу пов'язаний із погрозами, які виникли із початком повномасштабного вторгнення Росії до України.

Прямий ефір