"Відбудуй Україну": як працює освітній проєкт у Швейцарії

Швейцарія. Скриншот: kanaldom.tv

Освітня програма "Відбудуй Україну" має на меті навчити українок реанімувати розбомблені росіянами міста. Зокрема, розпізнавати та реєструвати пошкодження будівель, а також планувати відновлення водо- та електропостачання об’єктів житлового фонду. Ідея освітньої програми належить викладачу Бернської школи прикладних наук. Хто вже долучився до програми, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Долучитись до відновлення та розбудови України. Такий задум планує втілити у життя киянка Наталія Терехова. Рятуючи своїх дітей і племінників торік у березні вона поїхала до Швейцарії. Тепер біженка починає опановувати новітні технології у будівництві задля того, щоб допомогти у післявоєнній реконструкції Батьківщини.

До війни Наталія керувала консалтинговою фірмою у будівельному секторі. Тож коли випала нагода взяти участь в освітній програмі "Відбудуй Україну" — долучилася до проєкту з особливим ентузіазмом. Його головна мета навчити Україну реанімувати розбомблені росіянами міста. Зокрема, краще розпізнавати і реєструвати пошкодження будівель, а також планувати відновлення водо— та електропостачання об'єктів житлового фонду.

"Якщо ви поглянете на Швейцарію, то побачити, що тут все просто, але дуже технологічно. Хочу отримати відповідні знання і застосувати їх на практиці вдома. Планую повернутися в Україну і хочу, щоб мої діти жили вдома", — пояснила Наталя Терехова.

Ідея освітньої програми належить викладачу Бернської вищої школи прикладних наук. Професор Томас Ронер почав шукати шлях реалізації проєкту ще торік на літній конференції в Лугано. А вже з лютого цього року і протягом наступних чотирьох місяців українські біженці, з тимчасовим захистом від війни, зможуть здобувати відповідні знання.

"Швейцарія застосовує передові дані в реконструкції. Це про структуризацію, технологічність, екологічність і ще багато аспектів, важливих для реконструкції. Швейцарія також приділяє багато уваги транспортній розв'язці. Система девелопменту тут дуже потужна і все це надасть величезний поштовх для розвитку контактів між Швейцарією та Україною", — вважає Томас Ронер.

Навчання у Вищій школі прикладних наук коштуватиме майже сім тисяч доларів. Навчання 30 студентів фінансуватимуть спонсори. Півтора десятка фондів компаній та приватних осіб уже пообіцяли зробити внески на підтримку програми, адже для багатьох її учасників питання відродження України — це питання майбутнього.

"Використаймо шанс, який нам дає доля, щоб ми створили таку державу, щоб ніхто ніколи навіть не посмів ступити на нашу землю", — резюмувала Наталя Терехова.

Читайте також: Меценат з Канади пожертвував мільйон доларів на генератори для України

Прямий ефір