Украина наш дом

Від Японії до Франції: світові держави запроваджують санкції через визнання Росією "Л/ДНР" (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: newsua.one

Лідери провідних держав світу засудили рішення президента РФ Володимира Путіна про визнання так званих "ДНР" та "ЛНР". У відповідь на такий крок Кремля багато країн почали запроваджувати антиросійські санкції, інформує "Дом".

"Щойно переговорив із президентом України. Я запевнив його, що Україна має повну та міжпартійну підтримку в Польщі у боротьбі з агресією Кремля і що непорушність кордонів для нас є однією з фундаментальних норм міжнародного права. А в бік Росії? Жорсткі санкції ЄС та НАТО", — написав на своїй сторінці в Twitter президент Польщі Анджей Дуда.

Підтримує територіальну цілісність України та рішуче засуджує російські дії також Грузія.

"Грузія рішуче засуджує "визнання" Росією українських Донецької та Луганської областей, повторюючи сценарій, який призвів до окупації 20% нашої території. Грузія стоїть поряд з вами, президент Зеленський, і підтримує територіальну цілісність та мир", — написала у Twitter президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

У Казахстані виключили можливість надсилання сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на схід України. Про це заявив міністр закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді. Він висловив надію на дипломатичне регулювання ситуації, зважаючи на основи міжнародного права та статуту ООН.

А прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда анонсував готовність обмежити експорт новітніх технологій до Росії, зокрема напівпровідників.

"Низка дій Росії, зокрема визнання "незалежності" окупованих територій, порушують суверенітет і територіальну цілісність України. Ці дії неприйнятні, і ми висловлюємо наше рішуче засудження. Японія уважно стежитиме за розвитком ситуації та координуватиме заходи у відповідності, включно з санкціями, з міжнародною спільнотою, зокрема з країнами G7 ("Великої сімки", — ред.)", — заявив глава японського уряду.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон провів засідання екстреного урядового комітету COBRA. Захід був присвячений ситуації довкола України. Після закінчення засідання Джонсон анонсував запровадження нових обмежень проти Росії.

"Ми негайно введемо пакет економічних санкцій, спрямованих не лише проти суб'єктів на Донбасі — у Луганську та Донецьку, а й у самій Росії. Вони вдарять по російських економічних інтересах настільки сильно, наскільки це можливо. Трохи згодом у Палаті громад я розповім, що ми маємо намір робити. Це буде лише перший шквал економічних санкцій Великої Британії проти Росії. Адже ми очікуємо, що Росія продовжить свою ірраціональну поведінку", — заявив Джонсон.

Також визнання Путіним так званих "республік" засудила Франція. Міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан назвав дії Кремля нападом на суверенітет та цілісність України. Також він висловився про запровадження антиросійських санкцій.

Читайте також: "Гроші заморозимо, заборонимо в'їзд до країни": у Британії запровадили нові санкції проти близького кола Путіна

Нагадаємо, також питання запровадження антиросійських санкцій розглядає Литва. Готові ухвалити обмеження для РФ Естонія та Латвія. Австралія також підтримає своїх союзників у цьому питанні.

Прямий ефір