Від 50 тис. грн видурювали шахраї в українців за "звільнення" з полону рідних — подробиці від СБУ

Будівля СБУ. Фото: Facebook

На Запоріжжі викрили зловмисників, які телефонували рідним і близьким воїнів ЗСУ та пропонували свою "допомогу" у нібито визволенні їх з полону. Про це сьогодні, 12 червня, повідомили в Службі безпеки України (СБУ), інформує "Дом".

Розцінки різнилися і в більшості випадків залежали від емоційного стану родичів.

Серед псевдопослуг, які пропонували шахраї:

  • телефонна розмова з полоненим, за яку просили 10-50 тис. грн;
  • визволення з полону, яке оцінили у суму 50-200 тис. грн;
  • перевезення тіла загиблого — до 10 тис. грн.

"Звичайно, що жодну з цих міфічних обіцянок зловмисники не могли виконати. А після отримання грошей, які їм пересилали онлайн, просто зникали зі зв’язку", — зазначили в СБУ.

Як повідомляють у Службі безпеки, для того, щоб їхні слова виглядали правдоподібно, шахраї моніторили інформацію в інтернеті, де збирали дані про безвісти зниклих або загиблих українських бійців та їхні родини.

"Організатором схеми виявився чоловік, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Маріуполі. Він нещодавно вийшов з тюрми. Крім того, у Запоріжжі в нього була спільниця, яка відповідала за фінансову складову та забезпечувала мобільні дзвінки, постійно змінюючи номери та операторів зв’язку", — розповіли подробиці в СБУ.

Жительку Запоріжжя затримали спецпризначенці Служби безпеки. Під час обшуку в неї вилучили комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності; велику кількість мобільних телефонів і sim-карток; банківські картки для отримання платежів; чверть мільйона гривень готівкою.

У СБУ акцентували, що питання звільнення військовополонених перебуває у виключній компетенції органів державної влади.

"Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за "визволення" родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 067 650-83-32, +38 098 087-36-01 або на електронну адресу [email protected]", — закликають у Службі безпеки України.

Читайте також: Українці за кордоном: як не стати жертвою лже-волонтерів (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір