Украина наш дом

Мовлення телеканалів, які потрапили під санкції, буде припинено і в інтернеті, — Шевченко

Фото: myc.news

Україна звернулася до компаній Google і YouTube з юридично підкріпленим проханням про закриття YouTubе-каналів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, які потрапили під санкції Ради нацбезпеки і оборони.

Про це в ефірі програми "На самом деле: Украина" на телеканалі "Дом" заявив заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Він вважає, що мовлення телеканалів, які потрапили під санкції, буде зупинено і в інтернеті, оскільки в практиці великих інтернетмайданчиків подібний досвід уже є.

"У більшості випадків великі компанії позитивно реагують на запити, коли держава апелює питаннями національної безпеки. І позитивно розглядають ці звернення, тому ми віримо, що наше звернення також буде розглянуте позитивно", — зазначив заступник міністра культури та інформполітики.

Як повідомляв телеканал "Дом", 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо фізичних і юридичних осіб. Глава держави заявив, що санкції проти нардепа Тараса Козака і трьох телеканалів — NewsOne, ZIK та "112 Україна" — це важке рішення, але це не наступ на свободу слова.

Рішення Ради нацбезпеки та оборони направлено на захист територіальної цілісності України і не має відношення до обмеження свободи слова, заявив очільник Служби безпеки України Іван Баканов. За його словами, СБУ дала обґрунтовані рекомендації РНБО для ухвалення відповідного рішення, "враховуючи дані, якими володіє Служба безпеки, а також численні порушення законодавства в сфері телерадіомовлення, зафіксовані Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення".

В результаті санкцій, затверджених 2 лютого, телеканали були негайно закриті, але вони продовжують транслювати свій контент в інтернеті.

Повний випуск програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Прямий ефір