Російські військові, які повернулися з України, почали озвучувати правду про війну

Павло Філатьєв. Колаж: istories.media

Кремлівська пропаганда щодня рапортує про успіхи на війні проти України. Але свідчення очевидців зовсім не співпадають із цією парадною картинкою, повідомляє "Дом".

"Вже минуло півтора місяця, як я повернувся з війни. Я знаю, що у РФ не можна говорити слово "війна", його заборонили". Це слова російського військовослужбовця Павла Філатьєва, котрий воював в Україні. Після поранення на фронт він не повернувся. Зараз свої спогади він публікує в соцмережі, розповідаючи правду про те, що бачив на власні очі.

"Для нас це буде просто м'ясорубка, ми виснажені, ми не на своїй землі, не знаємо місцевість, зв'язку немає, підтримки авіації та артилерії немає. Тих, хто прорвався вперед, — уже знищено. Де основні сили? Де "армати", "сармати", "білі лебеді" та все інше… із пропаганди по ТБ?!" — пише Філатьєв у своїх спогадах.

"Багато загиблих, родичам яких не виплатили компенсації. Пораненим та хворим у більшості випадків відмовляють у компенсації та страховках. Більш ніж половини полку немає, хтось звільнився з різних причин, є хворі та поранені, загиблі. Є навіть ті, кому досі нічого не заплатили, оскільки за документами їх там не було, а листи до Міністерства оборони не дають жодного результату. А 3 млн руб. (1,8 млн грн, — ред.), які ми називаємо "путінськими", я не отримав, як і багато інших. На рахунку моєї карти за два місяці "спецоперації" у мене було 215 тис. руб. (128 тис. грн, — ред.)", — продовжує Філатьєв.

Свідчення тих, хто повернувся з війни, — найкращі ліки проти пропаганди. У цьому впевнений російський правозахисник Володимир Осєчкін.

"Ми зараз публікуємо інтерв'ю з тими, хто повертається з війни на території України, хто відмовляється продовжувати участь у цій війні. І ці військовослужбовці — росгвардійці, зокрема й десантник Павло Філатьєв — закликають усіх військовослужбовців росіян повернутися назад. Вони розповідають, що це дуже підла війна і в ній не потрібно брати участь", — сказав Осєчкін.

Кремль неодноразово заявляв — строковиків в Україну не відправляють. Це ще одна брехня. Наприклад, деякі строковики заочно і несподівано для себе виявилися... контрактниками. Журналісти видання "Холод" цитують слова 20-річного російського військовослужбовця:

"Я вперше за кілька місяців вирішив заглянути у свій військовий квиток. Так я з'ясував, що вже не строковик: командир зібрав документи та задньою датою підписав за мене контракт, який я навіть не бачив, щоб по паперах було все чисто і мене (а також ще кілька осіб) можна було законно відправити до України".

Тих, хто відмовляється воювати, жорстоко карають. Солдат, якому пощастило повернутися додому, розповів про тортури виданню The Insider і тепер має намір подати заяву до Слідчого комітету Росії:

"Ми не погодилися і сказали, що не поїдемо. У результаті нас через 10 хвилин витягли обох, почали бити та погрожували прострілити нам коліна. Після цього ми погодилися".

Ці слова строковика підтверджує російський правозахисник Володимир Осєчкін.

"Там і "кадировці", і "капи" — засуджені, які дуже щільно співпрацювали з ФСБ та ФСВП (Федеральна служба виконання покарання, — ред.) і катували росіян у пресхатах — їх тепер перекинули на окуповані території, щоб вони застосовували всі ці звірства до військовополонених, зокрема до відмовників", — говорить він.

У таборі відмовників в окупованій Луганській області, де опинився співрозмовник The Insider, було близько 140 російських військовослужбовців. Скільки таких таборів — невідомо.

Свої дані про втрати Росії в Україні Кремль озвучував востаннє 25 березня. За версією Міноборони РФ, в Україні тоді 1351 військовий загинув, поранено — 3825. А за підрахунками Міністерства оборони США, бойові втрати російської армії становлять від 70 до 80 тисяч убитих і поранених.

Читайте також: "Бойові" та "небойові" буряти у війні проти України — детальний розбір від фонду "Вільна Бурятія"

Прямий ефір