Украина наш дом

Венедіктова відзвітувала про перший рік роботи на посаді генпрокурора (ВІДЕО)

Фото: Офис генпрокурора

Реформа правоохоронної системи України дозволила знизити рівень злочинності в країні. Про це генеральний прокурор України Ірина Венедіктова розповіла народним депутатам під час звіту про перший рік роботи на посаді, повідомляє "Дом".

За словами генпрокурора України, у 2020 році було відкрито 2 млн кримінальних проваджень і майже 200 тис. передали до судів. Рівень злочинності в порівнянні з 2019 роком зменшився приблизно на 13%. За деяким категоріям злочинів зменшення ще більш істотно. Наприклад, кількість майнових злочинів зменшилася на 25%.

"Торік посилення ролі прокурорів сприяло кількості розкритих злочинів цієї категорії. Прокурорами щодня до суду направляється, як мінімум 11 проваджень про корупційні правопорушення. В цілому за рік їх кількість зросла на 20% і становить 3 тис. Разом з тим, на половину більше направлено до суду проваджень про привласнення і розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем — 2 тис. Корупційними кримінальними провадженнями завдано збитків на понад 2,7 млрд грн, з яких відшкодовано та забезпечено відшкодування майже 90% збитків", — поінформувала Венедіктова.

Генпрокурор України відзвітувала про прогрес у розслідуванні злочинів, скоєних в умовах російської агресії. Так, в Міжнародний кримінальний суд було передано 15 повідомлень про скоєння представниками окупаційних адміністрацій та збройних формувань РФ військових злочинів.

"Наприкінці минулого року від прокурора Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда ми отримали очікуване підтвердження, що дійсно в окупованих Криму та Донбасі мають місце воєнні злочини і це є юрисдикцією Гаагського трибуналу. Ми чекали цього понад п'ять років", — заявила Венедіктова.

Торік до судів направлено майже 800 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних в умовах російської агресії. Судами вже засуджені 464 особи.

Раніше повідомлялося, що з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим на момент окупації півострова, 87 особам повідомлено про підозру.

Читайте також: Керував захопленням Іловайська та Дебальцево: заступнику міністра оборони РФ оголосили підозру

Прямий ефір