Великий наліт на Токіо та вступ України до Ради євроатлантичного партнерства: 10 березня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 10 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

10 березня 1945 року під час Другої світової війни бомбардування зазнала столиця Японії. Ця подія увійшла в історію як Великий повітряний наліт на Токіо. Американська авіація скинула на місто понад 1 600 тонн запалювальних бомб. Наслідки були жахливими. Більша частина Токіо згоріла вщент. За один день загинули майже 100 000 осіб, десятки тисяч були поранені, а сотні тисяч будинків зруйновані.

Бомбардування столиці Японії — одне з найжорстокіших за всю історію Другої світової війни. 10 березня 1945 року загинуло більше людей, ніж у перший день атомних ударів по Хіросімі та Нагасакі.

Сьогодні своє 65-річчя святкує американська актриса і модель Шерон Стоун. Вона росла дуже сором'язливою дитиною, аби позбутися комплексів, влаштовувала театральні вистави у батьковому гаражі. Після закінчення школи вступила до Пенсільванського університету на журналістський факультет. У вільний від навчання час активно брала участь у місцевих конкурсах краси. І вже у 17 років перемогла на одному з них.

Кінодебют актриси відбувся у стрічці Вуді Аллена "Зоряні спогади". Всесвітню популярність і звання секс-символу отримала завдяки ролі письменниці Кетрін Трамел в еротичному фільмі "Основний інстинкт". Крім ефектної зовнішності, Шерон Стоун має високий рівень інтелекту з показником 154. Голлівудська зірка підтримала Україну у боротьбі з російськими окупантами. У квітні 2022 року вона символічно запалила блакитно жовту свічку, а на церемонію Каннського кінофестивалю прийшла у синьо-жовтому костюмі.

Цього дня 1992 року Україна вступила до Ради північноатлантичного співробітництва. Сьогодні це Рада євроатлантичного партнерства і провідна структура військово-політичного блоку НАТО. Він був створений 74 роки тому у Вашингтоні. Відтоді альянс стоїть на варті безпеки країн членів та партнерів.

У 1994 році Україна першою серед країн СНД приєдналася до програми "Партнерство заради миру". Тоді для участі у ній наша держава надала майже 1 300 військовослужбовців, 10 літаків, 6 вертольотів, 2 кораблі та воєнізовані підрозділи цивільної оборони.

Україна постійно бере участь у миротворчих місіях НАТО. Наші миротворці були залучені у Косово, Іраку та Афганістані. 2019 року Верховна Рада внесла зміни до Конституції України, якими закріпила стратегічний курс на набуття повноправного членства нашої країни в Північноатлантичному альянсі.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір