"Важливо почуватися впевнено": лише 16% людей із інвалідністю працевлаштовані (ВІДЕО)

Пандус на станции Попасная. Фото: loga.gov.ua

В Україні працевлаштовано лише 16% людей із інвалідністю. Тоді як у Європі цей показник становить 50%. Проблема пошуку роботи поряд із неупорядкованою інфраструктурою — основні труднощі, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю. Такими є результати соціологічних досліджень, інформує "Дом".

Алла Мурізіді вже шість років прикута до інвалідного крісла. Через хворобу звичне життя жінки кардинально змінилося. На те, щоби прийняти себе нову, в Алли пішло кілька років. Сьогодні вона намагається жити повноцінним життям. Активно бере участь у громадській діяльності, є головою благодійного фонду "Українська спільнота людей з інвалідністю".

"Я ще займаюся в маркетинговому агентстві, і розумію, наскільки важливе працевлаштування для людей із інвалідністю. Тому що, на жаль, пенсія — 2 тис. грн, ми не можемо говорити про якесь якісне життя. Дуже важливо, щоб людина себе почувала впевнено, була повноправним членом суспільства, і їй потрібний додатковий заробіток", — розповіла вона.

Згідно з дослідженнями, працевлаштування важливе для 60% людей із інвалідністю. Проте лише 16% змогли реально знайти роботу. Попри те, що в Україні діють квоти: 4% робочих місць від загальної кількості мають займати люди із інвалідністю.

"Що найважливіше при виборі роботи? Зрозуміло, що перше — це рівень зарплати, 73,3%. Далі — графік роботи, 45,9%. Тут треба звертати увагу саме на потреби — це можливість роботи у колективі. 29,3 % — це та сама соціалізація", — пояснив голова громадської організації "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц.

Ще одна велика проблема — бар'єрний простір. Немає інфраструктури — немає освіти та роботи. Це замкнене коло, розповідає керівник громадського союзу "Луганська асоціація організацій осіб із інвалідністю". Ця організація спільно з Центром прикладних досліджень проаналізувала проблеми людей з інвалідністю.

"Ми сподіваємося, що отримані результати можуть надалі бути використані для вироблення експертних рекомендацій щодо покращення відповідних умов для навчання та працевлаштування людей із інвалідністю", — повідомив керівник "Луганської асоціації організацій осіб з інвалідністю" Микола Надулічний.

Але експерти зазначають, що сьогодні ситуація починає змінюватись. Раніше в Україні ухвалили Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору, ініційовану першою леді Оленою Зеленською. У межах стратегії вже підписано Меморандум щодо розвитку безбар'єрної архітектури в Україні.

Читайте також: Українці з інвалідністю відрізані від культурного життя — як змінити ситуацію (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір