Важливо, щоби світ не поділився на два блоки — "США +" та "Китай +", — Корсунський

Прапори США та Китаю. Фото: foxbusiness.com

США і Китай повинні домовитися про "цивілізовану конкуренцію", щоби світу не довелося ділитися на два блоки — "США +" та "Китай +". Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив надзвичайний та повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

Він зазначив, що попередньо запланована на осінь зустріч президента США Джо Байдена з лідером Китаю Сі Цзіньпіном повинна стати "системоутворюючою для всієї світової геополітики".

"Тому що у Китаї якось із нерозумінням ставляться до того, що США ведуть діалог із Росією, з Путіним, і поки ще не ведуть такий діалог, який мав би бути, з Китаєм. Я думаю, що це не тому, що в США не розуміють важливості цього діалогу, а тому що зараз кожна країна намагається вибудувати свою систему опозиційного захисту, як у шахах. І як би пред'явити іншій країні список своїх не те що б претензій, але деяких "червоних ліній" і деяких ключових і чутливих моментів, які бажає вирішити", — пояснив Корсунський.

Посол сподівається, що зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна відбудеться, і на ній буде досягнута домовленість про "цивілізовану конкуренцію".

"Важливо, щоби світ не поділився зараз на два блоки: "США+" і "Китай+". Тому що обирати між цими двома блоками багатьом країнам дуже-дуже важко. Наприклад, Польща проводить дуже жорстку проамериканську політику, але останніми роками Китай вклав у Польщу достатню кількість ресурсів. Це приклад, який концентрує на собі", — додав він.

Корсунський підкреслив, що, безумовно, США "є світовим гегемоном, і за військовими, і за економічними показниками, і за силою своєї політики".

"Але вже неможливо ігнорувати й Китай. Не хотілося б обирати, й знову утворювати залізні завіси. Ми це все вже проходили. Тому, найкраще, якщо Китай і США досягнуть домовленості про правила цивілізованої конкуренції. А ми тоді матимемо можливість гнучко брати участь і використовувати той інструментарій, який відповідає нашим національним інтересам. Це дуже важливо. У будь-яких відносинах ми повинні відстоювати свої національні інтереси", — резюмував посол.

Повна версія інтерв'ю: Високі технології, Олімпіада та Китай: про український бренд у світі говоримо з послом України в Японії Сергієм Корсунським

Медіа-партнери
Прямий ефір