На вас тут чекають — процес реінтеграції до України молоді з ОРДЛО прокоментувала Верещук

Центр "Донбас — Україна". Фото: kanaldom.tv

Українська держава надає конкретні можливості реінтеграції до українського простору громадянам України, які проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), зокрема це стосується перспектив для молоді. Про це у програмі "Неофіційна розмова" телеканалу "Дом" розповіла віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Я кажу так: якщо ми хочемо реінтеграцію завтра, то ми маємо займатися молоддю сьогодні. Молодь — це (я навіть казатиму утилітарно) робочі руки, це сім'я, це сплата податків. Це те, що потрібно державі. Якщо ми бачимо, як виїжджає наша молодь за кордон до Польщі, до інших держав. Вони їдуть туди вчитись, і, повірте, 90% із них залишаться там. Невже ми не маємо дати шанс тим молодим людям із Донецька, Луганська чи Криму, розуміючи, що це і є наші громадяни? Не спотворюючи про них якесь уявлення. Розуміючи чітко, що вони хочуть сюди приїхати, й з огляду на презумпцію невинуватості", — уточнила вона.

Українська держава забезпечує своїх громадян — абітурієнтів, які проживають в ОРДЛО, — усіма можливостями вступу до вишів на підконтрольній території. Так, вони можуть вступати за спрощеною системою через освітні центри "Крим-Україна" і "Донбас-Україна". Крім того, на базі цих центрів діють підготовчі курси — слухачам з ОРДЛО надають гуртожитки, нараховують стипендію, проводять заходи щодо адаптації до українського простору.

"У нас діють підготовчі курси, наше міністерство розробило програму з їхнього фінансування. [Для слухачів цих підготовчих курсів] ми підняли стипендію до 6,5 тис. грн. Крім того, що молода людина приїде, що вона матиме тут соціалізацію (це різні види — різні екскурсії, пізнання людей, діалоги, українська мова, історія України), вона ще матиме гроші, на які зможе тут жити. Бо насправді ви знаєте, як важко перетнути КПВВ, як важко передати кошти. Це не так, як у нас тут: мама передала в торбинці вареники для своєї дитини-студента. Там набагато все гірше. Ви це чудово розумієте. І саме тому я гадаю, що молоді треба давати шанс", — продовжила міністерка.

Повна версія інтерв’ю: 100 днів на чолі Мінреінтеграції: велике інтерв'ю з міністеркою Іриною Верещук

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує змінити формат проведення спеціальних безплатних підготовчих курсів для абітурієнтів із тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). 

Читайте також: Названо основні предмети ЗНО-2022, іспити з яких необхідно скласти для вступу до вишів

Прямий ефір