Вакцинальний туризм з'явився в Україні, — нардеп

Очередь на вакцинацию в Международном выставочном центре. Фото: Facebook / Муніципальна Варта Києва

В Україні темпи вакцинації проти COVID-19 зростають буквально щодня. І навіть з'явилось таке явище, як вакцинальний туризм. Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook сьогодні, 19 липня, інформує "Дом".

Він нагадав, що минулими вихідними кількість щеплень в Україні перетнула позначку 4 млн. Завершили курс вакцинації 1,4 млн громадян.

"Ще місяць тому у вихідні дні спостерігалось дуже значне просідання за кількістю проведених щеплень. Деякі регіони давали "нулі" — тобто робота взагалі не велась. Завдяки центрам вакцинації ситуація вирівнюється. Стрімко зростає мережа центрів", — розповів Радуцький.

За його інформацією, в Україні вже є достатня кількість вакцин, щоб підвищити темпи вакцинації принаймні ще вдвічі. Зростає і відсоток населення, який погоджується на щеплення.

Тепер, на думку нардепа, завдання для МОЗ — збільшити потужність системи.

"Адже минулі вихідні запам'яталися значними чергами у центрах вакцинації, куди "завезли" Pfizer. В Україні навіть з’явилось таке явище, як вакцинальний туризм. Мені особисто незрозуміло, чим Pfizer кращий за AstraZeneca чи CoronaVac. Всі вакцини доволі ефективні — немає жодного сенсу їхати за 200-300 км за іншою вакциною", — заявив голова профільного комітету.

Він зазначив, що якими б не були причини, величезні черги до центрів вакцинації — це ненормально.

"Цього тижня нам потрібно провести аналіз завантаженості центрів і рекомендувати місцевій владі збільшити їхню мережу, якщо наявні центри не можуть впоратись із напливом охочих вакцинуватись", — резюмував Михайло Радуцький.

Читайте також: Третина українців мають антитіла до COVID-19, — про дані дослідження розповіли у Раді

Як повідомлялося раніше, щоби в українців з’явився колективний імунітет від коронавірусу, щодня потрібно вакцинувати не менше 100 тис. осіб. Адже потрібно брати до уваги, що більшість вакцин потребують повторного введення.

Читайте також: Принцип дії та ефективність: як працюють привезені в Україну COVID-вакцини (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір