"Вагони — порожні, землю не вивозять": про процес ринку землі розповів міністр Лещенко

Роман Лещенко. Фото: kanaldom.tv

Ситуація з ринком землі, який стартував в Україні 1 липня, спокійна. Але перші суттєві результати земельної реформи можна буде підводити до кінця року. Про це сьогодні, 15 вересня, у коментарі телеканалу "Дом" розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко

Він зазначив, що "дешеві маніпуляції та інсинуації політиків, які намагалися спекулювати на цій темі" до старту земельної реформи — не підтвердилися.

"Вагони — порожні, землю з України ніхто не вивозить... Найсмішніше, що зараз ці політики говорять про те, що вони захищали українську землю, і їх народ почув. Народ не чує таких політиків. Народ мудрий та приймає рішення сам. Я думаю, що оцінку таким політикам суспільство вже дало у 2019 році й думаю, що найближчим часом воно дасть ще більш точну оцінку, тому що реформа й порядок краще, ніж всякі дешеві інсинуації", — сказав міністр.

У цілому ситуація на ринку землі, за словами Лещенка, спокійна.

"Цивілізований ринок землі, прозорий. З реєстрацією та моніторингом. З розумінням кожної угоди. Всі моменти зрозумілі — хто купує, у кого купує й де", — констатував він.

Пріоритетами реформи на цей час є: поетапне її впровадження, контроль, напрацювання правової практики, аналіз перших етапів з метою поліпшень і доопрацювання нинішніх механізмів.

"Головне — публічність і відкритість. В режимі реального часу країна розуміє ситуацію з обігом землі, з її користуванням, зі сплатою податків. Це головне. І що саме для нас принципово важливе, щоб суспільство переконалося, що ця реформа — в інтересах людей. Ми думаємо, що кожен наступний місяць роботи ринку землі, роботи громад, у яких земля вже знаходиться в розпорядженні, нівелювання сотні корупційних процедур і цифровізація всіх процесів — покаже суспільству суть реформи. Її розуміння приходить лише в процесі її впровадження", — сказав міністр.

Міністр зазначив, що більш детально реформу варто аналізувати в кінці року, коли пройде більше часу з її старту.

Читайте також: Спокійно і без конфліктів, — як працює ринок землі в Україні, розповів Шмигаль

Нагадаємо, ринок землі в Україні було відкрито 1 липня після 20-річного мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Як повідомлялося раніше, в Україні 33 млн га землі перебувають у приватній власності, від 5 млн га — у комунальній, державній власності. Ринок землі передбачає придбання та продаж виключно приватної землі. На покупку державних або комунальних земель накладено безстрокову заборону, їх можна лише здавати в оренду.

На першому етапі ринок землі відкривається в першу чергу на паї українців, їх розміри — 3-7 га. Вартість середнього паю зараз прогнозується на рівні 200 тис. грн.

Читайте також: Початок великої історії: ринок землі в Україні обговорюємо з міністром Романом Лещенком

Прямий ефір