В Україні гине найбільше дагестанців та бурятів: названо причини вбивчої статистики (ВІДЕО)

Буряти в армії РФ. Фото: informnapalm.org

Дедалі більше контрактників із Бурятії відмовляються воювати з Україною. Але отримати бажану свободу не так просто — командування відмовляється підписувати рапорти, в охочих звільнитися забирають документи, засоби зв'язку, кидають на передову чи відправляють до СІЗО, повідомляє "Дом".

Серед лідерів із відмови від участі у війні проти України, окрім Бурятії, Кабардино-Балкарська Республіка. Люди відмовляються воювати не лише через страх бути покаліченими чи вбитими, а й через те, що просто не розуміють мети цієї війни.

"Бурятів кинули на війну як найнепотрібніших. І сама ідея денацифікації України викликала загальне здивування. Тому що ми, національні меншини, живучи в Росії, особливо в Москві та Санкт-Петербурзі, постійно стикаємося з расизмом і ксенофобією. Але через втрати серед регіонів ми перебуваємо в лідерах", — каже журналістка, голова фонду "Вільна Бурятія" Олександра Гармажапова.

За російським законом, військовослужбовці мають повне право розірвати контракт і не воювати в Україні, повідомляють правозахисники. Фонд "Вільна Бурятія" вже допоміг півтисячі людей повернутися додому.

Україна звинуватила Кремль в етноциді народів Федерації. За словами радника Офісу президента, на війні в Україні військові з Бурятії гинуть у сотні разів частіше, ніж москвичі.

"Убивча статистика. У середньому москвичі гинуть на фронті у 87,5 раза рідше за дагестанців, у 275 разів — за бурятів і в 350 — за тувинців. Московський режим використовує війну не лише як інструмент масового знищення українців, а і як спосіб умисного етноциду, зокрема народів Росії", — написав Михайло Подоляк у Twitter.

Правдиву статистику загиблих в Україні військовослужбовців Росія, як і раніше, приховує. Проте навесні контрактників у бурятських селах та містах ховали майже щодня, стверджують правозахисники. Водночас сотні солдатів досі залишаються зниклими безвісти.

Читайте також: Навіщо Кремль запустив міф про "бойові буряти" — думка правозахисників

Медіа-партнери
Прямий ефір