Украина наш дом

В Україні можуть схвалити вакцинацію дітей віком від 12 років — думка експерта

Вакцинация в Украине. Фото: twitter.com/pfizer

Новий штам COVID-19 є найактивнішим саме серед дітей, тому в Україні обговорюється питання вакцинації з 12 років. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів керівник програми з питань здоров'я, харчування та ВІЛ/СНІД Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні Андрій Славуцький.

"Зараз уже Національна технічна група вийшла із пропозицією про вакцинацію дітей віком від 12 років, тих дітей, які мають супутні захворювання, ослаблений імунітет, які мають показання. Тобто це вже відбувається. Ось найближчим часом розглядатиметься питання про те, щоби надати всім дітям від 12 років можливість вакцинуватися. Поки що це розглядається", — пояснив експерт.

Найактивніше новий штам поширюється серед дітей. Однак небезпечно це не лише для них — діти можуть заражати своїх старших родичів, які можуть перенести захворювання у більш тяжкій формі.

"Навіть якщо вони не хворіють на важкі форми, хоча й це зустрічається, вони можуть приносити цю хворобу додому, заражати своїх бабусь, дідусів. І ось там, звісно, вже відбувається момент того самого впливу на підвищену захворюваність на важкі випадки та смертність. Тому вакцинація дітей сприятлива для самих дітей, тому що серед них також зустрічаються діти з тяжкими формами [захворювань], і діти, які мають супутні захворювання. Так і з метою обмеження поширення цих вірусів, трансмісій на літнє населення", — деталізував Славуцький.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": президент у Глазго, ситуація на Донбасі, COVID-вакцинація та карантин

Нагадаємо, у Києві почали працювати офлайнпункти від "Дії", де людям допомагають згенерувати COVID-сертифікати.

Читайте також: Моршин-рекордсмен та COVID-тести для нардепів: огляд ситуації з коронавірусом в Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір