В Україні — понад 250 тис. людей з ВІЛ: акції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом провели у містах (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zdrav.ck.gov.ua

Сьогодні, 1 грудня, — Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В Україні із діагнозом ВІЛ-інфекції проживають близько 257 тис. людей, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Минулого року в нашій країні від наслідків недуги померли 2,5 тис. громадян. Головна причина — пізня діагностика хвороби, інформує "Дом".

За статистикою МОЗ, кожен третій інфікований не знає про свій ВІЛ-статус.

Щоби привернути увагу суспільства до проблеми та розповісти про необхідність тестування, у День боротьби зі СНІДом у різних містах провели соціальні акції. У столиці такий захід відбувся під гаслом: "Протестовані — загартовані".

"Сьогодні людина, дізнавшись про діагноз, за ​​лічені дні починає отримувати лікування. Держава на 100% забезпечує лікування ВІЛ-позитивних людей. Ціни для України на антиретровірусну терапію (АРТ) — найнижчі в регіоні. Смертність від СНІДу зменшилася за ці роки в чотири рази", — розповіла Ольга Стефанишина, народна депутатка, членкиня комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

В ефективності АРТ переконаний і міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"На фоні масштабного розширення доступу до антиретровірусної терапії захворюваність на ВІЛ-інфекцію стабільно знижується. За останні п'ять років кількість смертей від хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією, зменшилася втричі, але, на жаль, торік 2,5 тис. осіб з ВІЛ померли" , — зазначив Ляшко.

Та отримати терапію можуть лише ті, хто знає про свій позитивний статус.

"Справді, потрібно тестуватися і потрібно якнайшвидше дізнаватися про свій статус. Адже терапія доступна, і чим раніше людина дізнається, що у неї інфекція, тим швидше вона зможе отримати лікування. І це лікування безпечне, воно доступне, безкоштовне", — наголосив Владислав Збанацький, заступник генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ.

Перевіритись на ВІЛ українці можуть у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань поліклінік та діагностичних центрів, а також у мобільних амбулаторіях. Тепер набори для тестування на ВІЛ безкоштовно доставляють додому — замовити комплект можна на сайті prozdorovia.in.ua.

Провели соціальну акцію і в Харкові. Серед організаторів — благодійна організація "Харківський благодійний фонд "Парус", Міжнародний благодійний фонд "Альянс громадського здоров'я", а також медичний центр "Альтернатива".

Фото: kanaldom.tv

Представники організацій розповіли простими словами людям про ВІЛ-інфекцію та СНІД, надали інформаційні брошури.

Фото: kanaldom.tv

Всім охочим городянам запропонували у мобільній амбулаторії пройти безкоштовний анонімний експрестест на ВІЛ.

Експерти у сфері охорони здоров'я впевнені: масове регулярне тестування та антиретровірусна терапія здатні повністю подолати чуму ХХ століття. Зробити це планують уже до 2030 року.

Медіа-партнери
Прямий ефір