У разі повномасштабного вторгнення до України Росії доведеться дорого заплатити — прогноз Фюле

Штефан Фюле. Фото: liga.net

На тлі концентрації російських військових сил неподалік українських кордонів Україна має мобілізувати як внутрішні зусилля для зміцнення обороноздатності, так і зміцнити зовнішні дипломатичні, партнерські зв'язки. Про це у програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" розповів єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства (2010-2014 рр.) Штефан Фюле.

У ситуації, що склалася, не потрібно панікувати, проте російську загрозу варто сприймати серйозно.

"Я гадаю, що насправді немає місця паніці саме зараз. Але треба серйозно переживати. Для цього причини є. Тому що просто так 130 тис. солдатів з усією логістикою для військових ніхто не переміщає до кордонів, просто, щоб щось показати. Росія говорить про військові навчання. Але будь-яке розгортання чи навіть навчання може дуже швидко перетворитися на інтервенцію до суверенної держави. Тому, звісно, треба бути занепокоєними", — зазначив він.

Демократичні країни мають об'єднатися навколо України, щоб захистити принципи демократії.

"І демократичні країни, як моя країна, інші країни, повинні об'єднатися довкола України. І час також для українських сил усередині України об'єднатися й забути про свої політичні відмінності, стати разом. Бо таке об'єднання зміцнює вас для того, щоб таке розгортання не призвело до нападу на Україну", — продовжив Фюле.

У разі повномасштабного вторгнення до України Росії доведеться зіткнутися із серйозними наслідками, оскільки світова спільнота постане на захист української державності та територіальної цілісності.

"Ми говоримо про те, що Росія заплатить дуже багато, якщо таке станеться. Посилюється оборонна галузь та обороноздатність України. Тобто багато речей відбуваються. І ми серйозно налаштовані стосовно того, що зараз відбувається, до можливих наслідків. І як друзі України ми робимо все, що від нас залежить. І я думаю, що в цій єдності ми будемо стояти пліч-о-пліч з Україною, і народ стоятиме разом, і ми далі рухатимемося під цим стягом", — підсумував він.

Повна версія інтерв’ю: Демократичні країни на тлі російської загрози повинні об’єднатися довкола України: інтерв’ю зі Штефаном Фюле

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців, коментуючи ситуацію із заявами щодо можливого вторгнення РФ, зазначив, що вторгнення Росії до України почалося ще у 2014 році, а загроза повномасштабної війни не виникла лише зараз. "Без паніки. З вірою в Україну та мир" — підписав звернення очільник держави.

Видання The New York Times повідомило, що Росія готує своїх дипломатів до виїзду з України, попередньо відправивши до РФ членів їхніх сімей. Так, ще 5 січня діти та дружини дипломатів російського посольства у Києві вирушили до Москви. Приблизно ще 30 членів сімей російських дипломатів із Києва та Львова залишили Україну протягом наступних кількох днів. У МЗС України заявили, що не отримували від російської сторони інформації про евакуацію працівників, що Посольство РФ у Києві працює у штатному режимі.

Читайте також: Будь-який перетин українського кордону військами РФ вважатиметься вторгненням, — Байден (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір