У Росії все менше імітують людське обличчя режиму, — журналіст (ВІДЕО)

Андрей Дихтяренко. Скриншот видео: kanaldom.tv

Те, що члени незаконних збройних формувань (НЗФ), які воювали на Донбасі проти України, балотуються на "виборах" до Держдуми РФ, може свідчити про намір Росії продовжувати розв'язувати збройні конфлікти. Таку думку у спецпроєкті "Выборы без выбора" телеканалу "Дом" висловив головний редактор онлайн-видання "Реальна газета" Андрій Діхтяренко.

"Якщо говорити про суть, напевно, зміниться мало, оскільки й до цього серед депутатів Державної Думи вистачало тих, хто активно підтримував бойовиків на Донбасі, самі приїжджали, виступали і в Луганську, і в Донецьку, і безсумнівно, в самому Криму", — підкреслив Діхтяренко.

У сьогоднішній Росії "маски все більше скидаються", демонструючи справжні наміри та амбіції Кремля, зазначив журналіст. Зокрема Москва сигналізує членам НЗФ про можливість легітимізації їхнього статусу.

"У Росії все менше потрібно імітувати якесь людське обличчя режиму. Вона стає самою собою. Ми всі знали, що Бородай — це московський політтехнолог, який приїжджав до Донецька імітувати "прем'єрміністра ДНР". При цьому він залишався московським радником, московським політтехнологом. І тепер показує Росія, що така людина буде винагороджена з плином часу. Вона потрапить до Державної Думи. Тобто демонструє майбутнім бойовикам, і людям, які продовжуватимуть дестабілізувати ситуацію на різних територіях", — пояснив Діхтяренко.

Демонструючи повне нехтування нормами міжнародного права, Росія може прагнути до вторгнення на територію інших держав, наголосив головред "Реальної газети".

"Оскільки Росія має й інших сусідів, крім України, до якої можна вторгнутися, почати там маленьку "переможну війну" з метою "стабілізувати ситуацію". Показувати, що ви маєте шанс стати легальним політиком, а не лише бути підірваним якимись конкурентами, або власними спецслужбами, як це було з паном Захарченком. Подібним чином, мені здається, Росія дійсно закладає фундамент майбутніх воєн", — резюмував Діхтяренко.

Нагадаємо, 17-19 вересня відбулися вибори до Державної Думи Російської Федерації. І якщо мешканці окупованого Криму беруть участь в "виборчому процесі" РФ впродовж кілька років, то українців в ОРДЛО до "голосування" залучали вперше. Крім того, за списками керуючих партій Росії обиралися кандидати, в минулому пов'язані з так званими "ДНР" і "ЛНР".

Читайте також: Під контролем ФСБ: як фальсифікували результати електронного голосування на виборах до Держдуми РФ

Медіа-партнери
Прямий ефір