У Росії планують використовувати ув'язнених на будівництвах народного господарства, — адвокат Полозов

Николай Полозов. Фото: kanaldom.tv

У Росії за останній рік ухвалено низку законів, що посилюють режим, що обмежує протестну діяльність. До того ж ці закони не залишилися "на папері", а застосовуються на практиці. Про це у програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" розповів російський адвокат Микола Полозов.

Він зазначив, що Кремль здійснює "послідовне впровадження зміненого законодавства, репресивного законодавства".

"До того ж ми спостерігаємо, що окуповані території, той самий Крим, багато в чому є полігоном для відпрацювання тих чи інших нових норм права, нового законодавства", — сказав Полозов.

Тенденції посилення законодавства спричиняють побоювання у правозахисників, оскільки Росія повертається до практики, ухваленій за сталінських часів.

"Тому що вже всерйоз триває обговорення так званих трудових таборів — будівництво силами ув'язнених якихось інфраструктурних проектів. Тобто — фактично ми бачимо повернення до сталінських часів, коли широко використовувалася праця ув'язнених на різних будівництвах народного господарства", — говорить Полозов.

Він доповнив, що обговорення таких проєктів здійснюється на рівні відомств, зокрема — корпорація "Російські залізниці" та Федеральна служба виконання покарання обговорюють проєкт створення трудових таборів для побудови Байкало-Амурської магістралі".

"І я не маю жодних сумнівів, що після виборів до Державної Думи, які відбудуться у вересні цього року, новий склад Держдуми негайно ухвалить відповідну нормативну базу. Фактично всі ці рішення спускаються згори з Кремля — ​​і апарат лише впроваджує їх у життя", — резюмував Полозов.

Повна версія інтерв'ю: РФ повертається до сталінських часів: про кремлівський тиск на опозицію говоримо з російськими правозахисниками

Медіа-партнери
Прямий ефір