У межах земельної реформи звільнені вже тисячі корумпованих чиновників, — Лещенко

Роман Лещенко. Фото: kanaldom.tv

Поки опоненти земельної реформи роблять спроби блокувати процес, у межах ініціативи вже звільнені тисячі корумпованих чиновників. Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Конституційний суд розглядає питання начебто неконституційності земельної реформи. Крім того, пропонується перевести засідання у закритий режим. За словами міністра, у такий спосіб опоненти реформи намагаються затягнути процес.

"Я, як відповідальний за реалізацію земельної реформи, був учасником усіх цих процесів у Конституційному суді. І нам було дуже важливо, щоби був прямий ефір, щоби люди чули аргументи за та проти. Ми нічого не боїмося, ми відкриті до діалогу. Але це закрите засідання в письмовій формі — це ніщо інше, як спроба наших опонентів просто перейти до затягування процесів, щоби було постійно на слуху питання Конституційного суду, але кінцевого рішення не було. Перед запуском ринку землі ми заслухали понад 30 клопотань, у межах яких ми не могли розглядати справу по суті, ми просто слухали якісь клопотання. Вони їх подавали з єдиною метою — відкласти процес, пропіаритися на камеру і т. п.", — пояснив Лещенко.

Міністр доповнив, що вже на першому етапі реалізації земельної реформи були розкриті корупційні схеми, в яких брали участь і чиновники.

"Якщо земельна реформа — це погано в їхньому розумінні, то що ж було 30 років до цього? Відсутність реєстрів, відсутність прозорої системи, відсутність легального ринку землі, все було в "чорній зоні"... Я хочу зазначити — ми звільнили тисячі чиновників... Наприклад, у нас була система Госгеокадастру, в якій працювали 10 тис. чиновників, які розпоряджалися землею в нашій країні. Ми звільнили там 5 тис. чиновників, і продовжуємо їх зачищати, оптимізувати. Тому що вони використовували фінансовий ресурс платників податків, ми платили їм сотні мільйонів гривень зарплат, а вони використовували схеми безкоштовної приватизації, формували тіньовий ринок", — деталізував Лещенко.

Крім того, механізм референдуму передбачено як інструмент, за допомогою якого українське суспільство може самостійно ухвалювати рішення, що стосуються землі, акцентував очільник Мінагрополітики.

"Я вам більше хочу сказати. Ми прописали механізм референдуму. Для чого? Щоби українське суспільство ухвалювало рішення, й давало свою оцінку. Ось ви побачите, що за рік-два сприйняття земельної реформи в суспільстві кардинально зміниться з погляду розуміння процесу та підтримки самої реформи", — зазначив Лещенко.

Повна версія інтерв’ю: Ми нічого не боїмося: запуск ринку землі в Україні коментує глава Мінагрополітики Роман Лещенко

Нагадаємо, в Україні 33 млн га землі перебувають у приватній власності, від 5 млн га — у комунальній, державній власності. Ринок землі передбачає придбання та продаж винятково приватної землі. На купівлю державних або комунальних земель накладено безстрокову заборону, їх можна лише здавати в оренду. На першому етапі ринок землі відкривається передусім на паї українців, їхні розміри — 3-7 га. Вартість середнього паю зараз прогнозується на рівні 200 тис. грн.

Станом на 15 вересня укладено 16 589 угод у межах ринку землі. Для отримання доступу до Державного земельного кадастру загалом подано 5587 заявок, із них погоджено 4921, у черзі на розгляд — 19, відмову отримали 647. Відповідно до першого етапу реформи, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи — громадяни України з обмеженням до 100 га. На цьому етапі юридичні особи не можуть купувати паї. Також закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.

Читайте також: Ринок землі від А до Я: "Неофициальный разговор" із заступником міністра аграрної політики Тарасом Висоцьким

Медіа-партнери
Прямий ефір