Украина наш дом

В окупованому Криму росіяни проводять репресії проти активістів та журналістів — деталі (ФОТО)

Обшук. Фото: crimean-solidarity.org

Нова хвиля репресій проти громадян України на тимчасово окупованій території Кримського півострова розпочалася сьогодні, 11 серпня. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, інформує "Дом".

За інформацією омбудсмена, в Джанкойському районі продовжуються обшуки в журналістів та активістів "Кримської солідарності".

"Стало відомо, що вже шість кримських татар вивезли в невідомому напрямку. Серед них: Eнвер Крош, Вілен Темерьянов, Сентьян Аббозов, Едем Бекіров, Мурат Мустафаєв та Ринат Алієв. Очевидці припускають, що їх відвезли в будівлю ФСБ. Обшуки тривають також у родичів незаконно затриманих", — написав на своїй сторінці у Facebook Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що тактика РФ залишається незмінною: переслідувати та карати цивільне населення, яке проживає в окупації.

Обшук. Фото: crimean-solidarity.org
Родичі затриманих. Фото: crimean-solidarity.org

"Після руйнувань на військовому аеродромі в Новофедорівці окупантам треба терміново для політичного керівництва та внутрішнього інформаційного ринку перекласти відповідальність з себе на "терористів", до того ж ні в якому разі не казати про успіхи українських Збройних сил", — зазначив уповноважений.

Він звернув увагу міжнародної спільноти на те, що продовжується практика політично мотивованих переслідувань на території Автономної Республіки Крим.

"Російські окупанти мстять кримським татарам, які не приховують свого ставлення до них та відкрито виступають за повернення Криму", — наголосив Лубінець.

Омбудсмен додав, що Російська Федерація є державою-терористом, яка порушує норми міжнародного права, тероризуючи мирне населення українських міст та селищ. Він запевнив, що факти про обшуки, які трапилися сьогодні вранці в кримських домівках, стануть черговим доказом воєнних злочинів у міжнародному трибуналі.

Обшук. Фото: crimean-solidarity.org
Обшук. Фото: crimean-solidarity.org

Читайте також: Росіяни досі не розуміють, що сталося на їхній авіабазі в окупованому Криму, — Інститут вивчення війни

Прямий ефір