У черзі 24 години: пункт пропуску "Гоптівка" — найпопулярніший серед жителів окупованої частини Донбасу

Таможенный пункт "Гоптовка". Фото: comments.ua

Прикордонний пункт "Гоптівка" (Харківська область) залишається найпопулярнішим серед українців, які намагаються потрапити на окуповану частину Донбасу через Росію або прибути на підконтрольну Україні територію. Про це свідчать дані за червень-липень, наведені у звіті Управління ООН із координації гуманітарних питань (OCHA Ukraine), аналізує "Дом".

Так, через позицію незаконних збройних формувань п'ять із семи контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії зіткнення залишаються закритими. Тому мешканці окупованої частини Донбасу (переважно окремих районів Донецької області) змушені їхати на підконтрольну Україні територію через Росію.

З метою потрапити на окуповану територію або повернутися українсько-російський кордон перетнули:

  • у червні — 193 638 осіб;
  • у липні — 212 471 особа (на 10% більше, ніж у червні).

Найчастіше використовують маршрут через прикордонний пункт "Гоптівка" на українсько-російському кордоні в Харківській області. На нього в червні-липні припадало 72% таких перетинів. Другий прикордонний пункт у таких випадках — "Мілове" в Луганській області. Його використовують 28% українців.

"Через обмежену пропускну спроможність пунктів і тривалого проходження кордону люди проводили в черзі до 24 годин для проїзду на підконтрольну уряду територію", — йдеться у звіті OCHA Ukraine.

Зазначимо, що в червні на підконтрольну частину України через РФ прибуло на 18% громадян більше, ніж прямували на окуповану частину Донбасу. А в липні цей показник знизився до 6%.

У OCHA Ukraine нагадують, що 22 липня президент України підписав закон про скасування штрафів за проїзд через непідконтрольну ділянку українсько-російського кордону в ОРДЛО з метою проїзду на підконтрольну частину України через РФ. Після вступу в силу цього закону жителі окупованих територій не мають платити штрафи на прикордонних пунктах "Мілове" і "Гоптівка" в період дії карантину, якщо необхідність перетину пов'язана з обставинами гуманітарного характеру.

28 липня для запобігання поширенню штаму коронавірусу "Дельта" уряд України відновив вимогу самоізоляції, дотримання якої відстежується за допомогою мобільного застосунку "Вдома", для людей, які перетинають міжнародний кордон і лінію дотику.

"Щеплені вакцинами, включеними до переліку Всесвітньої організації охорони здоров'я, звільняються від вимоги самоізоляції. Але жителі непідконтрольних уряду територій, щеплені [російської] вакциною "Супутник", повинні будуть надати негативні результати тесту на COVID-19 і/або пройти самоізоляцію", — йдеться у звіті.

Читайте також: На 19% частіше — як перетинають КПВВ на Донбасі (ІНФОГРАФІКА)

Медіа-партнери
Прямий ефір