"У нестерпних умовах": як утримують політв'язня Захтея в окупованому Криму, розповіла Денісова

Андрій Захтей. Фото: Facebook/Людмила Денісова

Громадянина України Андрія Захтея, якого незаконно утримують у місцях несвободи на території тимчасово окупованого Криму, окупанти на два місяці поміщали до карцеру. Про це сьогодні, 5 грудня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

Так, за її інформацією, український політв’язень Андрій Захтей два місяці провів у підвалі карцеру виправної колонії суворого режиму №1 міста Сімферополя за нібито порушення режиму.

"Попри проблеми зі здоров'ям, український громадянин був змушений перебувати у нестерпних умовах холоду й сирості. Андрій має хронічні захворювання, виразку шлунку, скаржиться на болі в спині через травму хребта, оніміння рук і ніг", — розповіла Денісова.

Вона зазначила, що такі дії з боку адміністрації колонії суперечать гарантованим нормам ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН.

Також пані омбудсман звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити відповідних заходів з метою відновлення прав громадянина України Андрія Захтея. А саме — забезпечити належні умови тримання, надати необхідну медичну допомогу, а також з’ясувати правомірність поміщення його до карцеру.

Андрій Захтей був затриманий на тимчасово окупованому півострові в серпні 2016 року. Через півтора року підконтрольний РФ так званий "Верховний суд Криму" засудив Андрія до 6,5 років позбавлення волі за безпідставними звинуваченнями у "підготовці диверсії з використанням зброї".

Читайте також: Фільм "Поверніть мого тата!": про проблему політв'язнів у Криму розповіли через історії їхніх дітей (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наприкінці вересня вніс до Ради три законопроєкти щодо захисту політв’язнів Кремля та членів їхніх сімей. Правозахисні організації вимагають якнайшвидше ухвалити ці законопроєкти в парламенті, адже вони визначені як невідкладні.Що означають ці документи та що зміниться після їхнього ухвалення — розповіла юристка, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Прямий ефір