В морі, в повітрі та на суші — наймасштабніші військові навчання Sea Breeze-2021 завершено

Церемония закрытия Sea Breeze-2021. Фото: Facebook / ВМС ВС Украины

Сьогодні, 10 липня, офіційно завершено проведення українсько-американських навчань Sea Breeze-2021. Церемонія закриття відбулась в Одесі. Про це сьогодні, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу Командування Військово-морських сил Збройних сил України.

За словами командувача ВМС ЗСУ контрадмірала Олексія Неїжпапи, усі покладені завдання виконано в повному обсязі.

"Наші кораблі пройшли понад 12 тис. миль, водолази понад 330 разів спускалися під воду, льотчики понад 80 годин провели у повітрі, українські й американські морські піхотинці, військові Молдови та Грузії спільно відпрацьовували заходи на суходолі в трьох областях України. Це вкотре продемонструвало нашу спроможність виконувати спільні завдання за стандартами НАТО. Це ще одна наша маленька спільна перемога, яка дає можливість бути разом в морі, в повітрі та на суші. Ми сьогодні маємо силу, яка в єдності й спільних поглядах й цінностях, які захищають наші народи", — заявив він.

Як зазначається, всі заходи, які відбувалися під егідою навчань Sea Breeze, мають важливе значення для стабільності в Азово-Чорноморському регіоні.

"Позаду тисячі годин важкої роботи, нескінченна кількість обговорень в процесі планування навчання, які згодом успішно практично реалізувалися. 30 країн, близько 5 тис. учасників, 30 одиниць кораблів та катерів, а також 40 літальних апаратів здійснили сотні спільних заходів в територіальних водах України, в міжнародних водах та у повітряному просторі. Разом ми спланували та провели спільні заходи, які мали допомогти всім нам навчитися відстоювати та захищати власну територію та діяти в інтегрованому військовому середовищі", — розповів заступник командира тактичної групи "65" 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Кайл Гант.

Він зазначив, що навчання Sea Breeze, починаючи ще із 1997 року, завжди стосувалися глобального партнерства заради миру і "світ продовжує чути цей чіткий меседж".

"За останні 2 тижні було опубліковано близько 15 тис. статей 35 мовами. Світ розуміє, що ці навчання не є відповіддю будь-якій країні чи реакцією на будь-які події. Це чітка демонстрація нашої спільної рішучості та готовності просувати мир і стабільність в регіоні", — заявив Кайл Гант.

Розпочато підготовку до навчання Sea Breeze-2022.

Як повідомлялося раніше, під час навчань підрозділи ВМС ЗСУ проходили оцінку за стандартами НАТО. Зокрема, пройшли самооцінку патрульні катери "Слов’янськ" і "Старобільськ", та десантно-штурмова рота морської піхоти ВМС.

Навчання Sea Breeze-2021 стартували 28 червня в Одесі. Цьогоріч вони є наймасштабнішими, про що свідчить рекордна кількість держав-учасниць.

Читайте також: Якби Sea Breeze не скасували у 2006 році, то Крим досі був би українським, — політолог

Також повідомлялося, що на період проведення Sea Breeze-2021 у Чорному морі Росія вивела в регіон максимальну кількість своїх кораблів для демонстрації присутності, а також для проведення розвідки кораблів НАТО та України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що наймасштабніші за всю історію міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2021 цьогоріч є сигналом того, що Україна не залишається наодинці з російською агресією.

Медіа-партнери
Прямий ефір