"У масових обсягах": нові типи озброєння постачає Україні Захід (ВІДЕО)

Польські САУ "Краб". Фото: Facebook/Угруповання Об'єднаних сил

Велика Британія готується передати Україні військові кораблі, на яких вже проходять навчання українські військовослужбовці. Обговорюють можливість передавання двох кораблів. Також країни-партнери продовжують постачати країні нові типи озброєнь. Литва найближчим часом надасть ще 10 бронетранспортерів (БТР) М113. Польща готує до відправлення 8 САУ Krab ("Краб"), повідомляє "Дом".

Так, міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Італія передала Україні черговий пакет військової допомоги, вже четвертий. Сторони не розголошують, що саме до нього входить.

"Коли ми єдині, нас не перемогти! Я хотів би подякувати італійському уряду та особисто моєму другу Лоренцо Геріні за новий пакет військової допомоги. Український народ завжди пам'ятатиме непохитну підтримку Італії. Дякую!", — заявив Резніков у Twitter.

Литва готується надати Україні ще десять БТР М113, а також вибухівку та димові шашки, заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Додатково Литва готова навчати українських механіків та саперів.

"Ми гнучкі та готові допомогти будь-яким можливим способом, звичайно, залежно від потреб, про які повідомляє Україна. Наш моральний обов'язок — підтримувати Україну військовою технікою та навчати українських військ. Ми повинні ясно усвідомити, що якщо ми не зупинимо агресора в Україні, у нас буде війна у власних країнах", — цитують Анушаускаса на сайті Міноборони Литви.

Останні підготовчі процедури відбуваються у Польщі, щоб надати Україні ще 8 САУ "Краб" за міжурядовою угодою вартістю майже 700 млн дол. У межах угоди компанія-виробник виготовить для української армії близько 60 "Крабів" та транспортувальники до них. Перші 18 Україна вже отримала від Польщі у травні.

"Ми впевнені, що військова допомога Польщею надаватиметься Україні й надалі. Польща довіряє ЗСУ і бачить у цій обороні свою гарантію та гарантію безпеки для всієї Європи", — зазначив посол України в Польщі Василь Зварич в інтерв'ю "Укрінформу".

"Зараз постачання йдуть у масових обсягах, це дозволяє ЗСУ масово озброюватися. Країни також нарощують постачання високоточної артилерії, зокрема — Німеччина, Італія, Польща, Франція, США, Велика Британія. Я думаю, що графік постачання тільки наростатиме", — сказав директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Новий пакет військової допомоги анонсували й у США. Про його підготовку повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. Докладніше про те, що саме до нього увійде, він не сказав. Але відомо, що до України можуть відправити зброю, виділену із запасів армії США.

"Загалом, можете очікувати у новому пакеті військової допомоги побачити ті самі речі, які ви вже бачили", — сказав Кірбі.

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про підсумки розмови із колегою зі Сполучених Штатів Ллойдом Остіном.

"Сьогодні ми обговорили останні події від часу нашої попередньої розмови. Я радий, що міністр оборони США повернувся з добрими новинами. Незабаром з'являться кошти для зміцнення нашої обороноздатності", — поінформував він у Twitter.

Про намір підтримати озброєнням Україну заявили і в Північній Македонії. У Міністерстві оборони країни підтвердили, що передадуть українській армії танки Т-72. Вже не нові, їх планували знімати із озброєння. Проте в оборонному відомстві вважають, що вони зможуть стати в пригоді саме в Україні.

Читайте також: Російська армія програє Україні — про стратегії ЗСУ та окупантів розповіли військові експерти (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, країни-партнери продовжують постачати озброєння для української армії. На фронті вже працюють багатофункціональні комплекси на гусеничному шасі М270 MLRS. Їх Україні надала Велика Британія. І вони стали ефективним підкріпленням для HIMARS ("Хаймарс") на полі бою. Тим часом уряд Німеччини опублікував перелік озброєнь, які планують передати українцям. Військова допомога надходить також зі Словаччини, Литви, Швеції, Іспанії, США та інших країн.

Медіа-партнери
Прямий ефір