До Луганська через Росію: студент-переселенець розповів, чого йому вартує побачитися з сім'єю

Иллюстративное фото

В Україні деякі переселенці, щоб приїхати до родичів, які проживають на тимчасово окупованій частині Луганської області, вибирають шлях через Росію. Причина в складності перетину контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ). Про це "Східному варіанту" розповів 19-річний студент-переселенець Тимур (ім'я змінено на прохання героя), інформує "Дом".

Тимур навчається в одному з вузів Харкова на третьому курсі. Спочатку він намагався їздити додому до Луганську кожні три місяці. А його друзі, які приїхали вчитися з інших міст області, намагаються їздити додому кожні вихідні. Тимур же у вихідні гуляє або вчиться.

"Щоб поїхати до Луганську, раніше треба було витратити цілий день і гривень 600 в один кінець. Тепер взагалі потрібно їхати через Росію, це десь 1800-2000 грн тільки в один кінець. Виходить накладно", — розповів Тимур.

Студент зізнався, що втомився їздити туди-сюди.

"Мені не дуже подобається моніторити постійно всі ці групи з блокпостами, плюс саме перетин дуже стресовий. До дівчат так не ставляться на кордонах на КПВВ, а хлопців оглядають ретельно. Така підвищена увага нікому не подобається", — пояснює Тимур.

Останній раз Тимур був у батьків взимку. Тоді теж їхав через Росію з декількома пересадками на митниці. Каже, що перевірили "з ніг до голови", ретельно звірили фото на закордонному паспорті з обличчам. Подекуди доводилося йти пішки до автобуса, по кілька годин стояти на пропускних пунктах. В цілому дорога у Тимура тоді зайняла понад 20 годин.

На момент розмови Тимур планував їхати до рідних найближчим часом, але вже через КПВВ "Станиця Луганська".

"Як буде цього разу, я не знаю. Приїхати до Луганську — півбіди. Виїхати звідти ще складніше. Знову ж таки, я їхав через Росію, а щоб не встановлювати "Дій вдома" (застосунок для контролю за дотриманням обов'язкової самоізоляції на час карантину — ред.) по приїзду до України, платив водієві додатково 400 грн. Він дає хабар українським прикордонникам", — розповів Тимур.

Він додав, що після закінчення навчання не планує повертатися до Луганська.

Читайте також: З Донецька до Києва: скільки часу і грошей займає дорога, розповіла пенсіонерка

Нагадаємо, що у Донецькій та Луганській областях менше людей стали перетинати лінію дотику через КПВВ. Крім того, з семи відкритих КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в "Станиці Луганській". Рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорах заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. 

Медіа-партнери
Прямий ефір