В борг у природи почали жити українці — що це означає

Иллюстративное фото: commons.com.ua

Від сьогодні, 8 серпня, Україна живе в борг у природи. Настав день, коли українці використали більше ресурсів, ніж українське довкілля може відновити за рік. Про це заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

За його словами, ця дата була розрахована дослідниками організації Global Footprint Network. Щороку фахівці аналізують використання природних ресурсів у різних країнах та на планеті в цілому і визначають День екологічного боргу. Для всієї Землі він наступив 29 липня.

"Ресурси нашої планети не безмежні. Забруднюючи воду токсичними речовинами, засмічуючи землі пластиком та хаотично видобуваючи корисні копалини, людство наближує Землю до повного виснаження. А це — невтішне майбутнє для всієї цивілізації", — написав Мальований.

Він додав, що єдиний вихід для людства — змінити підхід до споживання ресурсів.

"Для цього кожен з нас повинен зменшити свій екологічний слід — обсяг використаної енергії, води тощо. Прості звички, як то раціональне споживання водних та енергетичних ресурсів, зменшення генерування сміття, застосування принципу мінімалізму під час покупок, зможуть врятувати наше майбутнє", — пояснив голова Держекоінспекції.

Мальований зазначив, що якщо щороку День екологічного боргу посуватиметься на 5 днів, то вже у 2050 році обсяг споживання ресурсів буде дорівнювати обсягу їхнього відновлення.

"І наразі в Україні динаміка позитивна — торік ця дата припала на 24 липня — на 2 тижні раніше. Сподіваюсь, що весь світ також вживатиме заходів, щоб пересунути день боргу, і гармонія з планетою буде досягнута", — резюмував Андрій Мальований.

Читайте також: Екологічна катастрофа на Донбасі може трапитися за кілька місяців, — Резніков

Нагадаємо, раніше голова Держекоінспекції заявляв, що через зміну клімату на планеті Україні вже за 50 років загрожує дефіцит водних ресурсів.

Прямий ефір