У справі з Порошенком активи "5 каналу" та "Прямого" не заарештовували — деталі від ДБР (ВІДЕО)

Петро Порошенко. Фото: pravda.com.ua

Активи телеканалів "5 канал" та "Прямий" не заарештовували у зв'язку з розглядом справи про державну зраду, в якій фігурує народний депутат Петро Порошенко. Про це сьогодні, 10 січня, повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР), спростовуючи повідомлення про арешт активів цих телеканалів, інформує "Дом".

Активи та майно екс-президента України Петра Порошенка було заарештовано Печерським районним судом 6 січня. Арешт був накладений у рамках кримінального провадження про можливу контрабанду вугілля з окремих районів Донецької та Луганської областей, у якому раніше Порошенку було оголошено підозру.

Заарештовано нерухоме та рухоме майно: квартири, картини, будинок, а також корпоративні права на суб'єкти господарювання. Серед останніх під арешт потрапили і частки народного депутата у двох компаніях: товаристві з обмеженою відповідальністю "Телекомпанія "АВТОР ТВ" та дочірньому підприємстві "Телерадіокомпанія "НБМ — Запоріжжя". Проте, як повідомив у Facebook адвокат колишнього президента Ігор Головань, Петру Порошенку не належать зазначені у рішенні активи.

"Дочірнє підприємство "Телерадіокомпанія "НБМ — Запоріжжя" та товариство з обмеженою відповідальністю" Телекомпанія "АВТОР ТВ”. Компанії, які мають прямий стосунок до трансляції програм опозиційних телеканалів. Ось тільки частки Петра Порошенка у капіталі цих юридичних осіб давно немає. Петро Порошенко давно та публічно передав ці активи товариству з обмеженою відповідальністю "Вільні медіа", засновниками якого є десяток відомих журналістів та народних депутатів", — написав Головань.

У ГБР заявили, що арешт цих активів не вплинув на трансляцію телеканалів.

"Буцімто суд заарештував активи телеканалів "5 канал" та "Прямий", власником яких є медіахолдинг "Вільні медіа". Державне бюро розслідувань заявляє, що ця інформація маніпулятивна і не відповідає дійсності. Обидва канали можуть вільно продовжувати свою роботу та висвітлювати актуальні для нашої країни питання. Арешт на корпоративні права на зазначені канали та їхні активи не накладався", — прокоментувала радниця із комунікацій ГБР Тетяна Сап'ян.

Також у відомстві заявляють, що суд заарештував лише те майно Порошенка, яке належить йому на підставі даних із реєстрів. І активів телеканалів "Прямий" та "5 канал" серед них немає. Адвокати нардепа повідомляють, що планують оскаржити рішення про арешт активів та звернутися до Європейського суду з прав людини.

Читайте також: Підсумки 10 січня: переговори в Женеві, продовження арешту Медведчуку й акція на підтримку казахів (ВІДЕО)

Нагадаємо, 20 грудня п'ятому президентові України, нинішньому народному депутату Петру Порошенку повідомили про підозру в держзраді та викликали на допит у Державне бюро розслідувань. Йому інкримінують розірвання торгових контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканською Республікою та укладання торгових угод із представниками окупаційних адміністрацій окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

20 грудня політик виїхав до Європи. У Варшаві він записав відеозвернення, в якому повідомив, що повернеться до України у середині січня.

24 грудня Офіс генерального прокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави розміром 1 млрд грн.

Прямий ефір