В 6 разів більше фінансування — які програми забезпечення житлом переселенців є в Україні

Ілюстративне фото: inforesist.org

В Україні у 2021 році за житловими програмами для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) отримано в шість разів більше фінансування, ніж в попередньому. Сума зросла з 20 млн до 125 млн грн. Про це повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", інформує "Дом".

За її словами, на сьогодні за кожним напрямком забезпечення житлом є чинна програма.

"Це як забезпечення постійним житлом через пільгове іпотечне кредитування за програмою, що реалізується за підтримки уряду Німеччини, KfW й Фонду молодіжного будівництва (так звана "іпотека під 3% для переселенців", — ред.), так і тимчасовим. Цьогоріч ми маємо забезпечити таким тимчасовим житлом 325 сімей, тобто орієнтовно 800 ВПО. За програмою KfW житлом буде забезпечено 340 сімей, що орієнтовно 900 осіб. Наступного року за цими програмами буде співставне число", — розповіла Драганчук.

Крім того, додала заступниця міністра, наразі є попередні домовленості, що програма пільгового іпотечного кредитування з часом збільшуватиметься.

"Наразі потрібно продемонструвати зацікавленість наших переміщених осіб в цій програмі", — зазначила вона.

Разом із цим, поки у відомстві не прогнозують, за скільки років проблема з житлом для переселенців буде повністю вичерпана за таких темпів.

"На це важко відповісти, але міністерство активно працює над цим. У нас зараз на підході ще декілька напрямків. Серед іншого, є програма компенсації за зруйноване житло, що теж спрямовано на покращення житлових умов ВПО", — сказала Драганчук.

Зокрема, як нагадала заступниця міністра, підписана угода між урядами України та Туреччини про будівництво житла для кримських татар. Крім того, є другий проєкт з Міжнародною організацією міграції (МОМ), який також готовий до запуску, щодо будівництва найближчими роками житла в Сєвєродонецьку Луганської області та Краматорську Донецької області.

Читайте також: Перебіг будівництва 12-поверхівки для переселенців у Краматорську показав Кириленко (ФОТО)

Нагадаємо, що тисячу квартир для переселенців побудують завдяки двом проєктам міжнародної співпраці — з Туреччиною та МОМ. Житлове питання — головна проблема для людей, вимушених залишити свої будинки через збройну агресію Росії.

Читайте також: Скільки переселенців отримали "Іпотеку під 3%" та де — підсумки двох відборів

Прямий ефір