Посилення правил карантину в "жовтій" зоні та спад захворюваності — COVID-ситуація в Україні (ВІДЕО)

Коронавірус в Україні. Фото: ap.org

В Україні посилять правила адаптивного карантину в "жовтій" зоні. Як пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, такий крок необхідний, щоб підготуватися до можливого повторного зростання рівня захворювань на COVID-19, повідомляє "Дом".

Тепер для роботи в "жовтій" зоні знадобиться вакцинація хоча б однією дозою, сертифікат про одужання або негативний ПЛР-тест. Такі правила діють для відвідувачів громадських закладів, торгових центрів, кінотеатрів, спортзалів. Термін дії "жовтого" COVID-сертифіката скорочується зі 120 днів до 30-ти.

Темпи захворюваності в Україні поступово йдуть на спад, запевняють у МОЗ. Лідери за кількістю нових випадків інфікування коронавірусом минулої доби — Полтавська та Запорізька області, а також Київ.

"Ми фіксуємо спад тижневої кількості госпіталізацій хворих на коронавірус у кожній області. З понеділка зайнятість ліжок з киснем у кожному регіоні вже менша за індикаторний показник "червоного" рівня епідемічної небезпеки — 65%", — розповів Ляшко.

Про позитивну динаміку говорять і у Національній академії наук України. За їхніми даними, за останні два тижні кількість нових випадків зменшилась на третину. Знижуються рівні госпіталізації та смертності. У МОЗ переконані — багато в чому таких показників вдалося досягти завдяки вакцинації.

"Завершили вакцинальний курс 10 млн. 225 тис. осіб, тобто кожен третій дорослий українець", — наголосив Ляшко.

Проте в Україні й досі достатньо тих, хто виступає проти масової вакцинації. Сьогодні, 24 листопада, сотні антивакцинаторів фактично заблокували центр столиці.

"У кожного є своя думка, але є спільна думка Всесвітньої організації охорони здоров'я, є позиція МОЗ і є позиція всіх провідних лікарів, які займаються лікуванням та протидією цій хворобі", — каже Максим Хаустов, директор департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА, коментуючи протести.

Минулої доби в Харківській області зафіксували понад 500 нових випадків коронавірусу.

Одеську область днями можуть перевести до "помаранчевої" зони. Однак кількість жителів регіону з двома щепленнями ледь сягає 30%, а цього недостатньо. Лише за минулу добу підтверджено 439 випадків захворювання на COVID-19 та півсотні летальних випадків.

Нове обладнання для швидкої ПЛР-діагностики коронавірусу отримали лікарні Дніпра, де відкрито COVID-відділення. Такі сучасні лабораторії значно скорочують термін отримання результатів. Раніше всі проби відправляли до спеціалізованих центрів, зараз аналізи робляться на місці.

За останню добу на Дніпропетровщині зафіксували майже 700 нових випадків інфікування коронавірусом.

У Міністерстві охорони здоров'я наголошують: імунізація — найефективніший метод профілактики COVID-19. За даними відомства, 94% пацієнтів, яких за останні три місяці госпіталізували з коронавірусом, не пройшли повного курсу вакцинації.

Читайте також: Небезпека COVID-штаму "дельта плюс", та як уберегтися: "5 вопросов" із епідеміологинею Наталією Виноград

Медіа-партнери
Прямий ефір