Уразливість Молдови перед РФ оцінив Фленкя (ВІДЕО)

Олександру Фленкя. Фото: kanaldom.tv

Передумов для прямого вторгнення Росії до Молдови наразі немає, однак уразливість Кишинева перед російськими гібридними загрозами залишається високою. Такою думкою сьогодні, 5 липня, поділився ексвіцепрем'єр-міністр Республіки Молдова Олександру Фленкя в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"На даному етапі, принаймні в найближчому майбутньому, не видно передумов прямого військового вторгнення. Водночас, всі це чудово усвідомлюють, важелі тиску, насамперед енергетичні, у Росії, як і раніше, залишаються", — говорить Фленкя.

Такими важелями він називає незрозумілу долю молдавського контракту з російським "Газпромом", який у будь-який момент може бути припинений, а також той факт, що близько 70% електроенергії, яку споживає Молдова, виробляється в контрольованому Росією Придністров'ї.

Нещодавно отриманий Молдовою статус кандидата в члени ЄС хоч і дуже значущий для країни, але, на думку Фленкя, не змінить амбіції Москви щодо Кишинева.

"Статус кандидата принципово тут нічого не змінює, тому що виходити потрібно з того, які амбіції є у ​​конкретної людини — Володимира Путіна. А амбіція полягає в тому, щоб відтворити в тій чи іншій формі Радянський Союз. Повторюся і наголошу, йдеться саме про амбіції, не про плани... Вони небезпечні, бо їхня реалізація досить непередбачувана", — зазначив ексвіцепрем'єр Молдови.

Оборонний потенціал Молдови Фленкя оцінює як дуже низький.

"Йдеться, скоріше, про військову немічність, ніж про могутність, відверто кажучи", — зазначив він, додавши, що Росія ніколи не розглядалася Молдовою як ймовірний противник.

Оборонна підтримка Молдови з боку ЄС, за словами Фленкя, обмежується нелетальним обладнанням, тому Молдова, як і раніше, буде оснащена радянським озброєнням. Однак колишній урядовець сподівається на допомогу НАТО.

"Згадаймо документи, ухвалені на саміті НАТО буквально минулого тижня. Йдеться в середньостроковій перспективі про інвестиції Альянсу в озброєння та підтримку оборонного потенціалу країн-партнерів, зокрема України та Молдови. І це безпрецедентне рішення для НАТО. І ось тут уже йдеться безпосередньо про летальну зброю. Конкретні параметри цієї допомоги та того переоснащення національної армії Республіки Молдова, яке передбачено в межах цієї майбутньої допомоги, оголошено не було. Ми самі з нетерпінням чекаємо на пояснення та інформацію від керівництва нашої країни", — заявив Олександру Фленкя.

Розповсюджувану Кремлем інформацію про військову допомогу Молдові з боку Румунії Фленкя спростував, зазначивши, що Румунія є членом Європейського Союзу і НАТО, її підтримка Республіці Молдова і в політичному плані, і в плані зміцнення обороноздатності може здійснюватися лише в межах ЄС та Альянсу.

Читайте також: Кремль залякує Кишинів: чи є загроза нападу і чи готова Молдова протистояти агресору (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір