Збільшити видобуток газу: три меморандуми з європейськими компаніями підписав "Нафтогаз" (ВІДЕО)

Компанія "Нафтогаз". Фото: informator.ua

НАК "Нафтогаз України" планує збільшити видобуток природного газу у найближчі 10 років. У зв'язку з цим компанія спільно з урядом сформувала портфель інвестиційних проєктів з газовидобутку. Про це сьогодні, 20 жовтня, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко під час першого Українського газового інвестиційного конгресу, повідомляє "Дом".

Україна володіє другими за величиною запасами газу в Європі. Йдеться про підземні сховища і можливості оперативно імпортувати значні обсяги з Європи.

Збільшити власний видобуток природного газу планується з поточних 13 млрд куб. м до 24 млрд куб. м.

"Для того, щоб добувати більше газу, потрібно інвестувати, потрібно бурити, потрібно розвідувати. Для цього потрібні кошти. І ми як раз на цьому конгресі презентували інвестиційні можливості. Ми запросили інвесторів приходити та інвестувати в Україну. Ми вказали так звані витрати повного циклу — від точки буріння до продажу, витрати на кубометр від 100 до 160 дол. Про це мова. І ми переконували інвесторів, що при поточних цінах на газ, звичайно, є сенс вкладати кошти", — розповів Вітренко.

Він також заявив про зацікавленість "Нафтогазу" у розвитку технологій з уловлювання вуглекислого газу з атмосфери. Вони представляють великі можливості для нафтогазової галузі з точки зору декарбонізації.

Збільшення видобутку газу у рамках вже підготовлених проєктів зажадає у найближчі 10 років $20-30 млрд інвестицій, а також впровадження нових технологій, обладнання та проведення експертизи.

Сьогодні на Українському газовому інвестиційному конгресі НАК "Нафтогаз України" підписала три меморандуми про взаєморозуміння:

  • про спільну розвідку та видобування газових родовищ у Чорноморському регіоні з компанією Dragon Oil, зареєстрованої в Ірландії;
  • про співпрацю з азербайджанською компанією Socar AQC з розвитку технологій для розвідувальної та виробничої діяльності в Україні;
  • з американськими компаніями Helerich & Psyne (H & P) і 3 Seas Energy за спільною у розвідці та розвитку видобувної діяльності у межах Чорного моря.

Також було заявлено, що Україна вивчає можливість імпорту газу з Румунії.

Читайте також: Чи вистачить Україні газу для нормального проходження опалювального сезону, розповів Вітренко

Медіа-партнери
Прямий ефір