Украина наш дом

Усім категоріям: як і коли проіндексують пенсії, повідомила Кравчук

Євгенія Кравчук. Фото: sluga-narodu.com

Наразі середня пенсія в Україні становить 4 000 грн. Але з 1 березня всім категоріям пенсіонерів буде проіндексовано виплати. Про це сьогодні, 20 січня, у програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" повідомила народна депутатка (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук.

"І вже є попередній відсоток, на який будуть перераховані пенсії. Це 14%. Це навіть більше, ніж було. Я сьогодні розмовляла з міністром соціальної політики — вже готується ця ухвала", — сказала Кравчук.

Вона наголосила, що буде проіндексовано пенсії для всіх категорій пенсіонерів.

"І для тих, кого раніше багато років забували, викреслили з індексації. Це пенсіонери-державні службовці. Йдеться про тих, які отримують зовсім невеликі пенсії, а пропрацювали десь у маленькому містечку. Індексація буде проведена і військовим пенсіонерам, і ліквідаторам Чорнобильської катастрофи", — перелічила народна депутатка.

"До речі, коли у 2017 році проводилася пенсійна реформа, було 7 рішень, за якими Конституційний суд скасував виплати. І саме те, що люди не отримали тоді, ми зараз виплачуємо. Військовим пенсіонерам, ліквідаторам-чорнобильцям. Вони виграли цей суд, і ми робимо ці виплати", — додала вона.

Крім того, буде проіндексовано доплати пенсіонерам залежно від віку.

"Це доплати, що отримуються щомісяця. Хто старше 80 років — отримує 500 грн, ця сума теж буде проіндексована. Вони будуть отримувати вже 570 грн. І це щомісяця. Для тих, хто старший за 75 років — зараз 400 грн, після індексації це буде трохи більше. І цього року з'являється нова доплата для тих, хто старший за 70 років, також щомісяця до пенсії", — поінформувала Кравчук.

Збільшення торкнеться мінімальної пенсії.

"У нас 1,5 млн людей живуть на "мінімалці", отримують найменші пенсії. Це люди, які не можуть працювати, мають інвалідність. Так ось за графіком збільшення цієї мінімальної виплати мало бути в грудні, воно буде в березні. Тобто це ще одна додаткова виплата, і вона також буде проіндексована", — зазначила парламентарка.

Читайте також: Підвищення пенсій — хто отримає більше, розповів Шмигаль

Прямий ефір