Європейські компанії, які пішли з Росії, — це лише верхівка айсберга, — економіст про майбутнє регіонів РФ

Ілюстрація: gettyimages.com

На сьогодні загальний обсяг безробіття у Росії становить близько 10% від працездатного населення. І це досить багато. Про це сьогодні, 10 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, проблема в тому, що ті європейські компанії, які були на російському ринку і які пішли з Росії, а це понад 1100 компаній, — це була лише верхівка технологічного айсберга.

"Насправді чимало підприємств, зокрема й у російській глибинці, забезпечували коопераційні зв'язки з цими складальними компаніями, працювали з коопераційних зв'язків, працювали суміжниками. Тобто треба розуміти, що як тільки йде ця вершинка, миттєво вся ця піраміда руйнується. І в цьому є досить серйозна проблема, особливо якщо ми говоримо про підприємства, що розташовані в російській глибинці, і є містоутворювальними підприємствами для тих чи інших дрібних містечок", — сказав Пендзин.

Експерт пояснює, що якщо, наприклад, у Москві, Санкт-Петербурзі для людини є як альтернатива постаратися знайти роботу на інших підприємствах, яких досить багато в цьому регіоні, то в глибинці ситуація інша. Там містоутворювальні підприємства формують не лише заробітні плати та зайнятість для людей, які працюють на цих підприємствах, а й весь комплекс підприємств, які забезпечують послугами тих людей, які заробляють на цих компаніях.

"Тому, щойно підприємство містоутворювальне припиняє роботу, автоматично у пошуках роботи починають активно вивільнятися ті люди, які забезпечують послугами людей, які працюють на цих компаніях. Іншими словами, весь містоутворювальний бізнес дуже серйозно впливає і на формування місцевих бюджетів, і на зайнятість у регіоні. Якийсь час, звісно, місцеві бюджети активно підтримуватимуть виплати людей. Це буде протягом 3 місяців. Але потім у разі неможливості знайти робоче місце ми будемо свідками міграції з містечок цих невеликих у ті місця, де ще теоретично можливо знайти роботу. А це великі мільйонники", — каже Пендзин.

Тому в цій ситуації регіони, які ще працюють, незабаром стануть дотаційними й регіонами, в яких буде досить високий рівень падіння економічного розвитку, резюмував економічний експерт.

Читайте також: "Може запустити історичний маховик незворотної дії": нардеп про наслідки визнання Росії країною — спонсором тероризму

Нагадаємо, раніше Пендзин розповів, що на сьогодні санкції ЄС щодо РФ за війну в Україні дуже серйозно впливають на російську економіку. Реальні прибутки населення впали. Також суттєво впала купівельна спроможність росіян.

Прямий ефір