Украина наш дом

Уряд запускає програму підтримки українських машинобудівників — подробиці від Мінекономіки

Ілюстративне фото: nkmz.com

Уряд запускає програму підтримки машинобудівної промисловості за допомогою гарантування участі виробників вітчизняної продукції в електронних торгах. Про це сьогодні, 3 серпня, повідомило Міністерство економіки України, інформує "Дом".

Ця програма реалізовуватиметься за допомогою інструмента локалізації, що передбачає вимоги до походження продукції, яка продається через систему Prozorro.

"Мета програми — стимулювати машинобудівну промисловість шляхом створення попиту на таку продукцію. В результаті очікуємо на формування десятків тисяч нових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету, зростання ВВП, що дасть змогу пришвидшити відновлення української економіки", — наголосила перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Щоб забезпечити практичне втілення програми, уряд ухвалив порядок підтвердження частки вітчизняних складових у продукції, яке здійснюється за таким алгоритмом:

  • виробник розраховує собівартість товару — окремо імпортних та українських компонентів — та визначає частку локалізації за встановленою формулою. До участі у публічних закупівлях допускають товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України;
  • результати розрахунків подають до Міністерства економіки разом із заявкою щодо внесення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації;
  • міністерство в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру;
  • після цього виробник отримує можливість брати участь у публічних закупівлях;
  • щоб унеможливити маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов’язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

Серед видів продукції, на які поширюються згадані вимоги, — автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.

Вимоги не розповсюджуються на продукцію з країн, з якими Україна підписала угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада.

Також уряд затвердив порядок моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва. Він здійснюється раз на пів року Міністерством економіки для мінімізації ризиків.

Читайте також: Економіка України пережила перший шок і почала відновлюватися, — експерт назвав можливі точки зростання

Прямий ефір