Українські переселенці у Бельгії: де реєструватися і шукати роботу

У Бельгії. Фото: kanaldom.tv

До Бельгії з 24 лютого приїхали понад 50 000 українців. Більшість отримали тимчасовий захист, який дає право на роботу. Більше про те, як українські переселенці живуть і працевлаштовуються у Бельгії, дивіться у "Ранку Вдома". 

Пошуки роботи у Бельгії займають чимало часу. Найперше, що варто зробити — зареєструватися на місцевій біржі праці. Понад 6500 людей з України вже зареєстровані там як ті, хто шукає роботу. На кінець квітня офіційно працевлаштувалися майже 800 українців, зараз ця цифра більша. Співробітники біржі праці проводять тренінги, семінари, курси підвищення кваліфікації. Також є багато волонтерських організацій, сайтів та рекрутингових компанії, які збирають вакансії для українців. Робота є, але на висококваліфіковану претендувати важко, зізнаються українці. 

Найбільше варіантів роботи у сфері обслуговування — майже 80% від усіх вакансій. Це пов'язано з тим, що до Бельгії приїхали переважно жінки. 

Найважче — знайти роботу без знання мови. Полегшує завдання навіть базова англійська, кажуть експерти на ринку праці. Якщо хтось говорить англійською, французькою або ж нідерландською, тоді немає галузі, де б ви не змогли працювати. Деякі компанії готові брати українців і без знання мови. Таке часто буває на будівництві. 

Бельгійська влада усіляко заохочує місцевий бізнес працевлаштувати українських переселенців — зменшує податки для роботодавців. Це стосується біженців, які довго не працювали, та людей старшого віку. 

В бельгійських компаніях високі вимоги до претендентів. Але коли вже беруть на роботу, то про співробітників піклуються, як про рідних. Крім заробітної плати можуть оплачувати проїзд, обіди і надавати пакет медичного страхування.

Більше про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір