Українські народні пісні в джазовій обробці: творчість Ганни Гринівої

Ганна Гриніва. Скриншот: kanaldom.tv

Українські пісні у виконанні Ганни Гринівої слухають не лише в Україні. Дитинство джазової співачки минуло в українському селі Вишняки, а в 13 років вона переїхала до Німеччини. У 2014 році Ганна їздила українськими селами, аби зібрати народні твори. Після аранжування вона виконує їх на сценах Європи. З початком повномасштабного вторгнення Ганна Гриніва допомагала біженцям у Німеччині, а також збирала чималі гроші на благодійних концертах, розповіли у "Ранку Вдома".

Дитинство Ганни Гринівої минало в українському селі Вишняки, Київської області. У 13 років дівчина разом із батьками переїхала до Німеччини. Там закінчила школу. З часом вирішила присвятити себе джазовій музиці. Навчалась у Веймарській консерваторії.

Після завершення навчання музикантка повернулась до України. Тут навчалась у Київському національному університеті імені Шевченка та відвідувала приватні заняття в Музичній академії ім. Глієра. У Києві вона віднайшла своє покликання і 2014 року почала працювати над аранжуванням давніх українських пісень. Ганна навіть їздила українськими селами, аби наживо почути народні пісні та більше заглибитись в українське мистецтво, історію і традиції.

"Тоді я почала шукати записи, книжки, різну інформацію, для свого гурту. Ми почали обробки українських фольклорних пісень. У 2020 році вийшла перша платівка квінтету, де були й обробки давніх пісень, й авторські композиції. 30 листопада 2022 року вийшла друга платівка, у якій лише обробки давніх українських пісень", — розповіла Ганна Гриніва.

Коли Росія почала повномасштабне вторгнення, Ганна була у Німеччині. Вона допомагала українським біженцям розбиратися з документами, шукати житло та розв'язувати нагальні питання. Також Ганна разом із колегами почала боротьбу на музичному фронті.

"Мені одразу зателефонував один знайомий, в якого є джазовий клуб в Берліні, і сказав, що треба щось робити. Ситуація просто нереальна, але ми вирішили, що будемо робити бенефіс і збирати гроші. За кілька днів знайшли вільну дату, запросили музикантів з України та інших країн Європи, і зіграли наш перший концерт", — пригадала співачка.

Ганна продовжує підтримувати рідну країну, чим може: створює нові композиції, пише музику для документальних фільмів про війну в Україні, розповідає правду своїм закордонним шанувальникам і запевняє, що не залишить свого фронту аж до самої перемоги.

Читайте також: Вперше в історії Метрополітен-опера шукає українського композитора

Медіа-партнери
Прямий ефір