Украина наш дом

Про україномовний альбом, відповідальність та розлучення: інтерв'ю з Надею Дорофєєвою

Надя Дорофєєва. Фото: kanaldom.tv

Надя Дорофєєва — українська співачка, акторка, дизайнерка. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну її життя перевернулось догори дриґом. Вона почала писати нову музику, розлучилась і навчилася виживати у доволі складних побутових умов. Які плани будує на майбутнє та як зустрічатиме перемогу, Надя Дорофєєва розповіла в "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Ти не вірила у те, що почнеться повномасштабне вторгнення. Після того, як це сталося, ти кілька місяців не могла нічого писати. Як тобі вдалося повернутися до творчості?

— Дійсно, я була розгублена і не могла повірити у те, що почалася війна. Перші три місяці я взагалі не могла нічого робити. Захоплювалася артистами, які активно випускали нову музику. Зрештою і сама почала працювати.

Першою моєю роботою під час війни стала пісня "Дум мої" з Артемом Пивоваровим. Ще за місяць до війни ми з ним хотіли зробити дует на іншу пісню. Втім, записали "Думи" і висловили таким чином весь свій біль.

Пам'ятаю цей запис, той день, свої емоції. Загалом всі мої пісні стали іншими, тексти інші. Це відстежуватися у новому альбомі під назвою "Сенси".

Ти не лише виконуєш пісні, ти ще й пишеш тексти. Що складніше?

— Поки що я лише вчуся писати тексти.  Перші кроки були саме в альбомі "Сенси". Це була пісня під назвою "Охололо". До речі, перша пісня, яку я написала в чотирнадцять років, була українською і називалася "Я люблю мій Крим".

Коли почалася війна, мені було дуже страшно писати лірику українською. Хотілося писати такі ж потужні тексти, як в "Океану Ельзи", чи в "Один в каное". Сумнівалася, чи зможу.

Довелося звертатися за допомогою до професіоналів. Так з'явився мій перший україномовний мініальбом. Сказати, що важче, поки не можу.

— Що далі плануєш робити?

— Продовжувати. Нещодавно в мене була сесія з неймовірно талановитим музикантом. Поки не називатиму його прізвища, тільки скажу, що вже готові п'ять нових пісень. Скоро відбудеться творчий реліз.

Це підготовка до перемоги? Поїдеш з новою музикою у всеукраїнський тур?

— Хочеться, щоб це сталося якнайшвидше. Я дуже чекаю на перемогу, як і вся Україна. Зараз людям можливо не до цього, але я роблю музику для того, щоб люди могли хоч трохи розважитися, щоб вони відчували підтримку. Класно, коли мої пісні беруть для різних відео про ЗСУ.  Це взаємна підтримка.

Зараз я щаслива від того, що роблю якісну українську попмузику.

Планую сольники у Києві, Чернівцях та Львові, з новою українською програмою.

— Зараз у соцмережах дуже багато хейту. Як ти на це реагуєш?

— З розумінням. В декого дійсно здають нерви. На закиди щодо того, що я пізно почала співати українською, я реагую нормально. Прийде час і поясню, чому так сталося.

— Ти вже призвичаїлася до складних побутових умов, як от відсутності електроенергії, води? Як реагуєш на повітряні тривоги?

— Звикла до того, що нічого не можна планувати. Треба швидко приймати рішення, треба бути організованим. За час війни я багато чому навчилася. Як мінімум, готувати (сміється, — ред.), а якщо відверто, то я стала більш відповідальною.

Ми, українці, взагалі неймовірні, у нас тут надзвичайно складно, але ми швидко призвичаїлись до нових реалій.

Класно, що багато ситуацій ми переживаємо з гумором.  Ми сміливі, ми все здолаємо.

Незабаром День святого Миколая, Різдво, Новий рік. Як святкуватимеш, що з концертами? Чи плануєш ти відпочивати?

— Щодо концертів, то окрім Києва другого грудня, буде ще й продовження. Третього грудня буду у Львові, четвертого — у Чернівцях. Наступного року планую відвідати з концертами Америку і Європу. Маємо багато планів. Головне, щоб війна якнайшвидше скінчилась.

— Як переживаєш зміни в особистому житті?

— Не буду голослівною. Планую розповісти про це у новій пісні. Скоро її всі почують.

— Що зробиш, найперше, після нашої перемоги?

— Хочу віддати шану всім загиблим. Мені здається це буде найважливіша річ після перемоги.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір