Украина наш дом

Україна має сильні резерви для активних контратакуючих дій — оцінка ситуації на фронті від військового експерта

ЗСУ. Фото: штаб ООС

Істотної реалізації військових планів Російської Федерації в Україні зараз немає. Зокрема, немає просування військ окупантів на тих напрямках, які вони позначали ключовими у районі Донецької та Луганської областей. Лінію фронту стабілізовано. Про це сьогодні, 5 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що завдання, що ставилися державою-агресором, постійно коригуються у бік зменшення.

"Спочатку ставилося завдання захопити всю Україну, потім цей другий етап горезвісний ставив завдання відсікти лівобережну Україну ударами з боку Харкова та з боку Мелітополя зустрічними. Зараз ми бачимо, що це завдання звужується до мінімального виходу на кордони Донецької та Луганської областей", — сказав Рябих.

Експерт вважає, що наразі створено досить сильні резерви для проведення Україною активних контратакуючих дій.

"Істотної реалізації планів Російської Федерації на даний момент ми не бачимо, а саме ось суттєвого просування на тих напрямках, які вони собі ставили, зокрема, відрізання угруповання Збройних сил України у районі Донецької та Луганської областей. Ми бачимо, що лінію стабілізовано. Відповідно, можна вважати, що наразі створено досить сильні резерви для проведення активних контратакуючих дій", — зазначив експерт.

Генеральний штаб ЗСУ зараз розглядає основні напрямки, на яких потрібно завдати цих ударів, щоб скувати ініціативу противника, вважає Рябих.

"Як мені бачиться, припустимо, досить серйозним напрямком, на якому слід зосередитися, є правий берег Дніпра в районі кордону Херсонської та Миколаївської областей, де противник завдяки активним діям ЗСУ може перебувати під загрозою повного оточення на правому березі. Також є подібні райони і на півночі в районі Харкова, припустимо, де також створюються умови для того, щоб великі угруповання противника були оточені. Я думаю, що Генштаб ЗСУ розглядатиме ці можливі варіанти, і плануватиме контрнаступальні операції", — підсумував військовий експерт.

Читайте також: Штурм "Азовсталі", обстріл Дніпра та "прильоти" на Сумщині — 71-й день війни в Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір