Украина наш дом

Україна — гарант глобальної продовольчої безпеки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

В Україні навесні під обстрілами провели посівну, влітку в надзвичайних умовах збирали врожай. Українські аграрії з ризиком для життя намагалися врятувати те, що вдалося виростити в умовах війни, інформує "Дом".

"Зруйновано було найбільший склад площею 3 тис. кв. м. Тут загинула культура соняшника, яка в нас була на зберіганні", — розповідає менеджер зернового елеватора Микола Крюк.

З початком повномасштабного вторгнення Росії українські морські порти було заблоковано. Експорт українського зерна через Чорне та Азовське моря припинився, що стало загрожувати голодом країнам Африки, Азії та Близького Сходу. За підтримки Туреччини та ООН Україні вдалося досягти розблокування одеських портів. З початку серпня зернові коридори запрацювали.

"Сьогодні для нас дуже важливий день, бо сьогодні до порту Равенна прибуло перше судно з українським зерном. Це перше судно з початку невиправданої війни Росії проти України. Це символічний і дуже важливий день, бо це дуже важливий сигнал не лише для локального ринку, але і для світового ринку. Це означає, що Україна була і залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки", — заявив посол України в Італії Ярослав Мельник.

Судно "Райєн" після обов'язкової зупинки в Туреччині 12 серпня прибуло до італійського порту Равенна з 13 тоннами української кукурудзи. Цього ж дня вранці з портів "Чорноморськ" та "Південний" вийшов п'ятий караван з агропродукцією. На борту двох суден – понад 63 тис. тонн зерна.

"Угода розрахована на 120 днів, і ми ще маємо зробити велику роботу, щоб реалізація ініціативи привела до реальних результатів для розв'язання проблеми відсутності продовольчої безпеки в усьому світі та стабілізації світових продовольчих ринків. У нас дуже добрий початок", — сказав тимчасовий координатор ООН. тимчасовий координаційний центр Фредерік Кенні.

Також 12 серпня до порту Південний для завантаження українським зерном для країн Африки прибуло судно Brave Commander під прапором Ліберії. Воно зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН і має вивезти 23 тис. тонн українського зерна. Через порт Джібуті його відправлять до Ефіопії. Це перша партія гуманітарної продовольчої допомоги у рамках Чорноморської зернової ініціативи.

"Пшениця піде за Світовою продовольчою програмою до Ефіопії, підтримуючи заходи реагування на посуху на Африканському Розі, оскільки загроза голоду переслідує регіон, що постраждав від посухи. Це один із багатьох регіонів світу, де майже повна зупинка українського зерна та продовольства на світовому ринку ще більше ускладнила життя сім'ям, які вже борються з голодом, що зростає", — зазначив прессекретар генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик.

За даними Міністерства інфраструктури України, з початку серпня в рамках зернової угоди з українських морських портів було відправлено 16 суден під прапорами різних країн. Вони вивезли на експорт 450 тис. тонн сільгосппродукції.

Читайте також: Зафрахтоване ООН судно завантажать зерном для Ефіопії в порту Одеської області — деталі від Мінінфраструктури (ФОТО)

Прямий ефір