Українське іномовлення потрапило під репресії режима Лукашенка

Міністерство інформації Республіки Білорусь заборонило трансляцію на території країни двох українських телеканалів, серед яких і канал українського іномовлення російською мовою UA, який разом із каналом "Дом" входить до державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України". Таке рішення Мінінформ РБ оприлюднив сьогодні, 6 липня.

"Підставою для ухвалення рішення стало порушення чинного законодавства в частині, що стосується спеціалізацій іноземних ЗМІ. В ефірі українських телепрограм виявлена реклама, яка не заявлена при отриманні дозволів на мовлення", — йдеться в повідомленні білоруського відомства.

У зв'язку з цим заявляємо про недостовірність цієї заяви з боку Мінінформу РБ — канал українського іномовлення під логотипом UA і канал для тимчасово окупованих територій "Дом" не мають рекламних блоків або інших видів рекламних повідомлень в ефірах. Обидва канали отримують контент з єдиного ньюзруму, що керується статутом ДП "МПІУ" та Кодексом журналістської етики. 

Повязуємо заборону мовлення українського телеканалу UA з намаганням режиму Олександра Лукашенка підсилити цензуру в Білорусі, заборонити власним громадянам дізнаватись новини російською мовою з України. На жаль, боротьба з журналістами, переслідування медіа та опозиції — це реалії сьогоднішньої Білорусі.

Разом із тим, журналістський колектив віддано продовжує працювати і для аудиторій в Білорусі в форматі українського іномовлення. Ми не відступимо від ідеї відкрити власний корпункт в Мінську та продовжимо нарощувати можливості для розширення ефірного покриття території Білорусі. Для нас, як для редакції, важливо зберегти контакт із білоруською аудиторією. Ми збільшуємо кількість контенту про ситуацію в Білорусі. Заборона мовлення, яку оголосив режим Лукашенка, навряд чи вплине на доступність нашого контенту — ми бачимо зростаючу кількість запитів саме з території Білорусі як на сайт, так і на наші YouTube-канали.

"До заборони UA транслювався через 32 кабельні мережі, це достатньо великий показник покриття. Ми знаємо, що в Білорусі є велика потреба у чесних російськомовних новинах, адже вона завжди входила до топ-5 країн за кількістю переглядів на наших діджитал-платформах. Особливий сплеск активності глядачів ми спостерігали торік — в моменти протестів в Мінську та інших містах після президентських виборів. Сюжети про мирні протести в республіці, затримання активістів, зникнення людей дивилися сотні тисяч людей в YouTube та Facebook. І для нас наразі головне, щоб білоруські глядачі мали можливість продовжувати дивитися контент каналу UA та дізнаватися правдиву інформацію про те, що насправді відбувається в Україні та світі. Ми залишаємося поруч зі своєю аудиторією, продовжуємо мовити через супутник Hotbird 13, на сайті телеканалу UA доступна онлайнтрансляція, а також наш контент можна знайти в YouTube", — прокоментувала рішення Мінінформу Білорусі генеральна директорка ДП "МПІУ" Юлія Островська.

Довідково:

UA — російськомовний канал державного іномовлення України, який адресований широкій іноземній аудиторії та покликаний доносити усьому світові об’єктивну, актуальну та цікаву інформацію з України і про Україну з перших вуст.

UA — це програми власного виробництва про сьогоднішні події в Україні та на її тимчасово окупованих територіях, про перебіг економічних реформ, здобутки в науці й культурі, про відомих українців і відважних сучасників, про нашу історію, дивовижну природу і туристичні маршрути.

Через супутник телеканал UA охоплює майже 60 країн. Країни, в яких веде мовлення телеканал через кабельних операторів: Азербайджан, Болгарія, Грузія, Ізраїль, Канада, США, Німеччина, Латвія, Молдова, Польща.

Прямий ефір