Український міністр заявив, що закупівля вакцин перебуває під "інформаційними атаками"

Фото: moz.gov.ua

Автор: Наталя Зінец

Київ

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив у вівторок, що закупівлі вакцин у Києві перешкоджають "атаки брудної інформації", які спровокували розслідування проти його міністерства.

Максим Степанов заперечував правопорушення після того, як  цього місяця Національне антикорупційне бюро України почало розслідування щодо процедури закупівель китайської вакцини Sinovac через посередника-імпортера Lekhim.

Україна відстає від більшості європейських країн в закупівлях вакцин проти COVID-19 і ще не розпочала масову вакцинацію.

Корупційний скандал посилився на цьому тижні, коли уряд оголосив про новий закон про статус НАБУ, який група антикорупційних активістів AntAC назвала помстою за розслідування і прийомом з метою звільнення очільника бюро Артема Ситника.

Президент Володимир Зеленський заперечував, що незалежність НАБУ — під загрозою, і сказав, що формулювання закону обговорювалася з Міжнародним валютним фондом, який відмовився від негайних коментарів.

Будь-яка загроза незалежності Національного антикорупційного бюро, створеного за підтримки західних донорів, може зірвати потік іноземної допомоги в Україні тоді, коли її економіка постраждала під час карантину через коронавірус.

Разом з тим Степанов заявив, що звинувачення в корупції дорого обходяться Україні.

"Через атаки брудної інформації ми вже почали помічати небажання з боку потенційних виробників вакцин щодо майбутньої співпраці", — сказав він на брифінгу.

Степанов заявив, що дезінформація була спрямована на те, щоб зірвати українську кампанію вакцинації та змусити її звернутися до російської вакцини Sputnik V. Київ відкинув ідею купівлі цієї вакцини через незаконну анексію Криму Росією в 2014 році та підтримку нею проросійських сил на сході України.

Минулого тижня агентство Reuters повідомило, що поставки вакцини Sinovac в Україну можуть бути відкладені до квітня.

Україна розраховує на отримання додаткових позик у межах програми МВФ на 5 млрд доларів в цьому році, але в суботу фонд заявив, що Києву необхідно спочатку провести більше реформ.

Радник президента Володимира Зеленського Михайло Подоляк сказав, що новий закон про Національне антикорупційне бюро України був необхідний для вирішення проблем, викладених в ухвалі Конституційного суду в минулому році, про створення НАБУ.

"З того, що ми чуємо зараз, ми можемо заздалегідь сказати, що цей закон не представляє ніякої загрози для НАБУ як установи", — сказав він у заяві.

За матеріалами Reuters

Прямий ефір