Українські курорти заполонили арабські туристи — з чим пов'язано попит (ВІДЕО)

Арабские туристы в Украине. Скриншот видео: kanaldom.tv

Україна отримала 40 млн дол. за пів року від туристичного потоку з арабських країн. За даними Мінкультури України, до країни приїхало втричі більше осіб, ніж минулоріч. Іноземці прилітають сім'ями і для відпочинку віддають перевагу не тільки столиці, а й Львову, Одесі і Карпатам, повідомляє "Дом".

Привертають в Україні туристів з країн Близького Сходу різноманітні пейзажі, помірний клімат, архітектура і ціни.

"Київ — гарне, чудове місто, мені він дуже сподобався, особливо різноманітна місцевість, парки, археологічні зони в прекрасних місцях, храми. Мені дуже сподобався Маріїнський парк, це було чудово, я не бачив нічого подібного за все своє життя. Київ — прекрасне місце, яке варто відвідати", — сказав турист з Сирійської Арабської Республіки Заїд.

"Мені дуже сподобалася атмосфера в Києві. Це природна атмосфера і прекрасний клімат. Мені сподобалися пейзаж, пишність архітектури. Ціни дуже розумні і помірні. Поки що все, що я бачу, мені подобається", — поділився турист із Саудівської Аравії Наваф.

За даними громадської спілки Visit Ukraine, за півтора літніх місяці до України прилетіло близько 10 тис. туристів тільки з Саудівської Аравії. Для порівняння: в 2019 році Україна прийняла всього 3,5 тис. гостей з цієї країни.

За такий наплив арабських туристів варто подякувати закритій на карантин Європі та безвізу, кажуть експерти.

"Вдалось долучити, залучити, запросити до країни завдяки указу президента про безвізовий режим з країнами Арабської затоки. Це такий для нас в певному сенсі є джекпот. Він мав багато роботи за собою, але елемент закритості країн Європейського Союзу для громадян Саудівської Аравії, елемент відкритості України, звісно, — це також наші зусилля, і безвізового режиму дозволив нам мати цих туристів. Але якщо бізнес не готуватиметься, якщо ми спільно не проводитимемо якісну маркетингову кампанію на цьому ринку, то ми можемо його втратити на наступний рік", — повідомила очільниця Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів.

Щоб не втратити туристів в наступному році, необхідно розуміти, чого вони хочуть, і подбати про їхній комфортний відпочинок. Наприклад, ресторанам ввести халяльне меню, а готелям залучити перекладачів східних мов і обладнати кімнати для молитов.

"Вони хочуть ідеальний сервіс від "а до я". Вони дуже вимогливі, це, дійсно, правда, тому цей сервіс потрібно зустрічати. ​​Вони хочуть дуже гарне кондиціювання, з чим у нас є деякі питання. Ми не підготовлені до такого рівня. Ми повинні максимально швидко адаптуватися, ми повинні адаптувати, насамперед, перевести меню. Елементарні речі", — пояснив генеральний менеджер InterContinental Kyiv Артем Приходько.

Розвивати сервіс і враховувати побажання гостей з країн Близького Сходу доцільно, адже український туризм і економіка від цього тільки у виграші. За словами директорки туристичної фірми Олени Альзахварі, в середньому арабський турист витрачає на відпочинок від 2 тис. дол. до 10 і вище.

"Вони, коли приїжджають до України, вони витрачають великі гроші. Вони арендують машини, до того ж найновіших моделей. Їх не цікавлять старі моделі. Вони звикли користуватися такими машинами. Вони знімають п'ятизіркові готелі, якщо це велика сім'я, то вони знімають собі віллу. І вони не приїжджають на два-три дні, у них туризм 16-17 днів. Плюс у них шопінг", — розповіла вона.

В Visit Ukraine прогнозують, що цьогоріч Україна зможе прийняти не менше 30 тис. туристів з Саудівської Аравії. За даними організації, це зможе поповнити бюджет України більш ніж на 100 млн дол. за сезон.

Читайте також: Підсумки 3 серпня: загибель Шишова, імідж України та успіх українських борців на Олімпіаді (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Україна піднялася на три сходинки в рейтингу найсильніших брендів світу і посіла 71 позицію. Україну перестали сприймати як країну бідності, Чорнобиля та корупції. Як не втратити ці позиції і посилити національний бренд, обговорювали експерти на форумі "Україна 30. Імідж України". Україні є чим пишатися і що показати світові.

Медіа-партнери
Прямий ефір