Українські IT-розробники увійшли до топу рейтингу найбагатших людей (ВІДЕО)

Дмитро Запорожець. Фото: it-kharkiv.com

Цього тижня стартап GrАmmarly, започаткований трьома українцями, оцінили в 13 млрд дол. Усього за два роки цей сервіс для перевірки текстів англійською мовою став "єдинорогом". Прогримів на весь світ і стартап Дмитра Запорожця. На одній із найбільших фондових бірж США його оцінили майже в 16,5 млрд дол., інформує "Дом".

Кіноман та геймер Дмитро Запорожець із Харкова — найбагатший IT-підприємець України. Першу версію своєї платформи для хостингу та спільної роботи над кодом він запустив у 2011 році, а у 2018-му стартап GitLab став "єдинорогом" — тобто досяг капіталізації в мільярд доларів. Зараз його компанія коштує вже понад 16 млрд дол. Такою вартість акцій стала після їхнього розміщення на одній із найбільших фондових бірж США.

Український Білл Гейтс назвав моменти, які для нього були найбільш хвилюючими цього дня.

"Коли виходиш на Таймс-сквер, а все навколо підсвічено логотипами та кольорами твоєї компанії. Наступний момент настає після першого продажу акцій — тоді розумієш, що ринок має інтерес до твого творіння, воно чогось варте і потрібне", — сказав Запорожець.

Стати такою найуспішнішою IT-компанією в Україні цілком реально. Тут уже є, принаймні, 4 стартапи-"єдинороги". Головне при створенні проєкту — глобальне мислення та унікальний новий продукт, щоб інвестори повірили, що він розвиватиметься, зростатиме та приноситиме великі прибутки.

"Це питання мислення самого підприємця. Дуже часто підприємці не готові мислити глобально. Ось ті, хто мислить глобально, — починають створювати продукти. В IT-сфері українці можуть бути кращими за інших або, принаймні, не гіршими. За останні 5-7 років в IT-сфері у нас створено десятки компаній, вартість яких становить від 5 млн дол. і більше", — розповів СЕО комунікаційного агентства Максим Саваневський.

Сфера інформаційних технологій швидко розвивається і стає хлібним місцем для молодих фахівців.

"У найближчі 5 років весь склад українського Forbes дуже суттєво зміниться. Його змінюватимуть власники та партнери саме технологічних компаній. Тому що наші розробники, інженери є дуже конкурентними та дуже впливають на технологічний сектор у світі", — зазначив керівний партнер інноваційного парку Костянтин. Євтушенко.

Щоб прискорити зростання IT-сектору та допомогти у розвитку нових проєктів, держава для себе визначає інформаційні технології як пріоритетну галузь.

"Ми дуже яскраво оцінюємо перспективи розвитку у сфері IT в Україні. Це один із пріоритетів президента, уряду та взагалі тренд, який зараз є у світі. Ми створюємо такі можливості для таких хлопців, як Дмитро Запорожець, що вони засновують компанії не десь там у США, не в Європі, а саме в Україні", — каже IT-підприємець Олександр Борняков.

Одним із таких проєктів, які мають вивести українську індустрію інформаційних технологій на якісно новий рівень, стане "Дія.City". Це спеціальний правовий режим порталу "Дія" для IT-індустрії. Розробники запевняють, що за його допомогою IT-компанії отримають спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та окремий порядок взаємодії з державними органами контролю.

Медіа-партнери
Прямий ефір